Kasım 15, 2022

Ethereum Rakibi Altcoin Tehdit Altında mı? Analist Açıkladı!

InvestAnswers kanalının sunucusu popüler bir Ethereum (ETH) rakibi olan Algorand (ALGO) hakkında düşüncelerini paylaştı. Sunucu, ALGO fiyatını tehdit edebilecek birtakım detaylar olduğunu açıkladı.

InvestAnswers YouTube kanalında yeni bir videoda görüşlerini aktaran sunucu, Algorand sahiplerini inceledi. Sunucuya mevcut ALGO arzının %99,7’si ‘büyük yatırımcılar’ tarafından tutuluyor. Bu oran Ethereum ve Solana gibi altcoin’lere kıyasla çok yüksek.

“Açıkçası bu detay biraz korkutucu. Bu oranı (örneğin) Solana ile karşılaştıracak olursak büyük yatırımcılar sadece %30’luk arzı ellerinde tutuyor. Yaşanan son gelişmeler sonrası bu oran azalma eğiliminde. Tahminlerime göre oran %20’ye gerileyecek. Ethereum cephesinde de görünüm benzer oranda.”

Sunucu ayrıca Algorand’ın günlük aktif kullanıcı sayısının yaklaşık 79.000 olduğunu belirtti. Sunucuya göre bu sayı fena değil. Ancak analiste göre bu sayı tek başına yeterli bir detay değil.

Algorand

“Son 12 aylık trendi detaylı bir şekilde inceleyecek olursak ‘biraz düz’ ilerdiğini görebiliyoruz. Benim için sıfır büyüme kötü bir sonuç. Kripto paraların artan büyümesi ve benimsenmesinden yararlanamamış.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ek olarak, InvestAnswers sunucusu, Algorand enflasyonunun başka bir potansiyel olumsuz faktör sunduğunu düşünüyor.

“Eylül 2021 itibarıyla enflasyon %19,42 idi. Son 365 günde tam olarak %16 kaldı, bence bu oldukça yüksek. En kötüsü değil, ama kesinlikle en iyisine de yakın değil.”

ALGO, yazı yazılırken 0,26 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 30. sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %7,51 arttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?