Ethereum Rakibi Altcoin Tehdit Altında mı? Analist Açıkladı!

0
Ethereum Rakibi Altcoin Tehdit Altında mı? Analist Açıkladı!

InvestAnswers kanalının sunucusu popüler bir Ethereum (ETH) rakibi olan Algorand (ALGO) hakkında düşüncelerini paylaştı. Sunucu, ALGO fiyatını tehdit edebilecek birtakım detaylar olduğunu açıkladı.

InvestAnswers YouTube kanalında yeni bir videoda görüşlerini aktaran sunucu, Algorand sahiplerini inceledi. Sunucuya mevcut ALGO arzının %99,7’si ‘büyük yatırımcılar’ tarafından tutuluyor. Bu oran Ethereum ve Solana gibi altcoin’lere kıyasla çok yüksek.

“Açıkçası bu detay biraz korkutucu. Bu oranı (örneğin) Solana ile karşılaştıracak olursak büyük yatırımcılar sadece %30’luk arzı ellerinde tutuyor. Yaşanan son gelişmeler sonrası bu oran azalma eğiliminde. Tahminlerime göre oran %20’ye gerileyecek. Ethereum cephesinde de görünüm benzer oranda.”

Sunucu ayrıca Algorand’ın günlük aktif kullanıcı sayısının yaklaşık 79.000 olduğunu belirtti. Sunucuya göre bu sayı fena değil. Ancak analiste göre bu sayı tek başına yeterli bir detay değil.

Algorand

“Son 12 aylık trendi detaylı bir şekilde inceleyecek olursak ‘biraz düz’ ilerdiğini görebiliyoruz. Benim için sıfır büyüme kötü bir sonuç. Kripto paraların artan büyümesi ve benimsenmesinden yararlanamamış.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ek olarak, InvestAnswers sunucusu, Algorand enflasyonunun başka bir potansiyel olumsuz faktör sunduğunu düşünüyor.

“Eylül 2021 itibarıyla enflasyon %19,42 idi. Son 365 günde tam olarak %16 kaldı, bence bu oldukça yüksek. En kötüsü değil, ama kesinlikle en iyisine de yakın değil.”

ALGO, yazı yazılırken 0,26 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 30. sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %7,51 arttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın