Ocak 15, 2022

Ethereum Rakibi Altcoin, Piyasaya Meydan Okuyor! – Kilitlenmiş Toplam Değer Zirveye Ulaştı!

Kripto araştırma firması Delphi Digital, merkezi olmayan finans (DeFi) için tasarlanmış bir Ethereum rakibi blok zinciri platformunun, Katman-1 ölçeklendirme çözümleri arasında bir sonraki büyük oyuncu olabileceğini düşünüyor.

Delphi Digital, kripto dünyasındaki güncellemeleri ve içgörüleri paylaştığı bir tweet serisinde, Fantom’un (FTM), 1.2 milyar dolarlık ek kilitli değer (TVL) alarak, kripto dünyasında yaşanan düşüş trendine meydan okduğunu kaydetti.

“Kripto genelinde TVL’ler durgunlaşırken, @FantomFDN’nin ekosistemi canlıydı. Fantom, geçen hafta TVL’de 1,2 milyar dolar (+%20) kazandı.”

Bir DeFi protokolünün TVL’si (kilitlenmiş toplam değer), akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

Fantom Vakfı ayrıca 10 milyar dolarlık TVL dönüm noktasını aşmalarını kutlamak için Twitter’da paylaşım yaptı.

Fantom, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce bir blog yazısında kendini “Ethereum yardımcısı, Ethereum’dan gelen yükün bir kısmını Fantom’un yüksek performanslı ağına aktarmak için bir çözüm” olarak tanıtmıştı.

Fantom (FTM) o zaman 0.02 dolardan işlem görürken, Ethereum ise 638 dolardan işlem görüyordu. Bugün Fantom 2,96 dolar değerinde ve 148 kat artışa kaydetti, Ethereum ise 3,315 dolarlık değeriyle 5 kattan biraz daha fazla yükseldi.

Delphi Digital, zorlu iki ayın ardından Bitcoin (BTC) için iyimser ufuklar öneren bulguları raporlayarak kripto para birimi analizini tamamlıyor.

“On-chain (zincir üstü) veriler, Ocak ayındaki fiyat düşüşü boyunca, uzun vadeli sahiplerin geçen yılın sonunda Bitcoin’i aylarca boşalttıktan sonra Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor.

Dün gösterilen korelasyon verileriyle birleştiğinde, kısa vadeli ‘zayıf ellerden’ uzun vadeli ‘güçlü ellere’ geçişi kanıtlıyor. Uzun vadeli sahip birikimindeki artış, Bitcoin fiyatı için olumlu bir gösterge olabilir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.