Ethereum, Piyasadaki Para Birimlerinin Düşüşüne Ayak Uydurdu!

Ethereum (ETH), son 24 saat içinde %8,4’lük bir yitim yaşadı ve 336 dolara kadar düştü. Kripto para birimi bir aydan fazla bir zamandır düşmeye devam ediyor.

Ethereum dün üç saatlik bir süre içerisinde 366 dolardan 346 dolara düştü. Geçen hafta %3,4 düşerken, son iki haftada %13,3 düştü. Ve geçen ay toplam %29,1 kayıp yaşadı.

Bugünlerde piyasanın geri kalan para birimleri de aynı şekilde düşüş yaşıyor. Fakat verilere göre, Ethereum en kötü performansı gösteriyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse;

  • Son 24 saatte kripto para birimi %5,3,
  • Bitcoin (BTC) %3,7,
  • XRP %5,2,
  • Bitcoin Cash (BCH) %7,2 düştü.

Ethereum’dan bile daha kötü durumda olan para birimleri de mevcut. Bu örneklere bakmak istersek; Palkadot (DOT), Chainlink (LINK), ve Bitcoin SV (BSV) olduğunu söyleyebiliriz. Saydığımız para birimleri bugün %10’dan fazla kayıp yaşadı.

Ethereum ve Bitcoin Düşüşü

Genele bakarsak; piyasa değerine göre ilk 50’de yer alan Coin bugün kırmızı renkte gözüküyor. Bu durum, en büyük Bitcoin türev borsasının ABD türev düzenleyicisi Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) potansiyel yasal bir işlemle karşı karşıya geleceğinin habercisi olabilir.

Düşen fiyatı ile Ethereum şu an piyasa değerine göre; ilk on kripto para birimi arasında üçüncü sırada yer almaktadır. Aynı zamanda üçüncü en yüksek ortalama günlük volatiliteye sahip olarak %5,4’e ulaştı. Bu rakam ise Bitcoin’in neredeyse iki katı.

Diğer çoğu altcoin gibi, Ethereum’da Bitcoin’e karşı değerinin aşındığını anladı. Son 7 gündeki değerlere baktığımızda; Ethereum BTC’ye karşı %1,6 kayıp yaşadı. BTC’ye karşı son 30 gündeki kaybı ise; %16,1.

Bunun ardından, geçmişe bakmak gerekirse, Ethereum’un son 90 günde BTC’ye karşı %29,1 ve geçen yıl %52,2 oranında artış yaşadığını gördük.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.