Eylül 29, 2023

Ethereum Opsiyon Verileri Sinyalleri Verdi: İşte İzlemeniz Gereken Seviyeler


Ethereum, alıcıların 1.600 dolarlık dip seviyeye yakın bir talep artışı gerçekleştirmesiyle son üç gün içinde kayda değer bir artış kaydetti. Sonuç olarak, ETH fiyatı sadece birkaç saat içinde birden fazla direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bunun ardından bir süredir beklenen yükseliş hedefi olan 2000 dolara ulaşmayı hedefliyor.

Ethereum Opsiyon Verileri Yükseliş Gösteriyor

Coinglass verilerine göre, Ethereum Açık Faizi (OI) bugün önemli bir artış göstererek 230 milyon dolar yükseldi. Bu durum, fiyat oynaklığı nedeniyle trader’lar arasında ETH’ye olan ilginin arttığını ve 1.700 doların altındaki mevcut fiyat hareketlerini güçlendirdiğini gösteriyor.

Buna ek olarak, son 24 saat içinde Ethereum’da büyük bir short likidasyon yaşandı ve 21 milyon doların üzerinde short pozisyon likide edildi. Bu durum ETH’nin acil destek seviyelerini daha da zayıflatarak mevcut fiyat noktasında alım ilgisinin artmasına yol açtı.

ethereum haberleri

Deribit’in 30 Eylül tarihli opsiyon verileri olumlu bir görünüm sunuyor. Veriler, 1.675-1.700 dolar aralığındaki alım opsiyonlarında önemli bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, 0,69’luk satım/alım oranı, yükseliş eğilimli yatırımcıların aktif bir şekilde 1.700 dolara potansiyel bir yükseliş için hazırlandıklarını gösteriyor.

Toplam açık faiz 18.402 olarak kaydedildi ve 30,1 milyon dolarlık nominal değer taşıyor. Ethereum’un 1.650 dolarlık “maksimum acı” fiyatı civarındaki konumunu koruması halinde, önümüzdeki saatlerde daha fazla yukarı yönlü hareket görebiliriz.24 saatlik işlem analizine bakıldığında, çağrı sahiplerinin baskın bir konumda olduğu ve yükseliş momentumuna işaret ettiği görülüyor.

eth analiz

Son 24 saat içinde pozisyonların %33,5’ini alım opsiyonları oluştururken, satım opsiyonları %18,9 ile bunun neredeyse yarısını oluşturdu. Bu veriler, özellikle Ethereum’un fiyatı 1.700 doların altında seyrederken, trader’lar ve büyük yatırımcılar arasında bir satın alma hissi yaratıyor. Ancak satıcılar fiyat 1687 dolar civarında sıkıştırmaya devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?