Şubat 19, 2024

Ethereum Kurucusu Yapay Zeka için Odak Noktasını Açıklayarak O Kripto Varlığa İşaret Etti!


Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın zamanda sosyal medyada bir gönderi paylaşarak, Ethereum ağının kod doğrulama ve hata tespit yöntemlerinde yapay zeka (AI) kullanımının devrimsel bir potansiyel taşıdığını vurguladı.

Vitalik Buterin, Ethereum’un karşılaştığı en büyük teknik zorlukların kod hatalarından kaynaklandığını belirterek, yapay zeka destekli kod doğrulamanın önemine dikkat çekti. Kurucu ortak ise yapay zekanın geliştirme sürecine dahil edilmesinin, riskleri azaltıp, blok zincirini daha güvenli ve güvenilir hale getirebileceğine inanıyor.

Buterin’in coşkusunun odak noktası, yapay zeka destekli resmi doğrulama sürecine dayanıyor. Bu süreç, blok zinciri güvenliğini ve etkinliğini büyük ölçüde iyileştirebilir. Resmi doğrulama, sistemlerin altında yatan algoritmaların doğruluğunu matematiksel modeller kullanarak kanıtlama veya reddetme sürecidir, bu da onların her türlü koşul altında beklenildiği gibi çalışmasını sağlar. Geliştiriciler, akıllı sözleşmeler ve diğer blok zinciri kodlarında hataları ve güvenlik açıklarını otomatik olarak tespit edip düzeltmek için yapay zekadan faydalanabilirler. Bu, sadece Ethereum blok zincirinin dayanıklılığını artırmakla kalmaz, aynı zamanda yazılım geliştirmenin daha geniş alanında da hatalar ve güvenlik eksiklikleri gibi yaygın sorunlar için önemli bir adım oluşturur.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Buterin, yapay zeka teknolojisinin gelişimine mizahi bir yaklaşım sergileyerek, filmlerdeki yapay zekanın dramatik ve genellikle tehditkar betimlemelerini, günümüzün diyalog tabanlı yapay zeka gerçekliği ile karşılaştırdı. Ayrıca, kontrolsüz yapay zeka ilerlemelerinin insanlığı baskın olmaktan çıkarabilecek varoluşsal riskler hakkında daha önce endişelerini ifade etmişti.

Buterin’e göre, yapay zeka ve blok zincirinin bir araya gelmesi, özellikle yapay zekanın mikro ölçekli işlemleri iyileştirmek üzere mevcut sistemlere entegre edildiğinde, büyük bir potansiyel sunuyor. Ancak, blok zinciri ve kriptografi teknikleri aracılığıyla merkezi olmayan, güvenilir bir yapay zeka yaratma çabası önemli zorluklar ve riskler barındırıyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?