Eylül 23, 2023

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Hakkında Şok İddialar!


Eski Ethereum danışmanı Steven Nerayoff, ağın kurucu ortağı Vitalik Buterin’e karşı daha önce iddia edilen şantaj suçlamalarını yeniden gündeme getirdi. Bu, XRP avukatı John Deaton’ın, Nerayoff’un 2014 yılında ilk madeni para arzındaki (ICO) usulsüzlükleri gösteren bazı makbuzları gördüğünü açıklamasının ardından geldi.

Bir videoda Vitalik Buterin tarafından ortaya atılan dolandırıcılık iddialarını detaylandıran Nerayoff, Ethereum kurucusu ve babası Dmitry Buterin’in kendisine karşı koordineli ve senaryolu bir itibar saldırısına karıştığını iddia etti. Videoda Vitalik’in Nerayoff’u bir şirketin ICO’sunun gasp edilmesiyle ilgili büyük miktarda dolandırıcılık yapmakla suçladığı duyuluyor.

Bu, Baba/Oğul tarafından koordine edilmiş ve senaryolaştırılmış bir karakter suikastıdır. Vitalik Buterin beni haksız yere ‘büyük miktarda dolandırıcılık’ yapmakla suçladı – yoksa sadece dikkatleri kendisinden uzaklaştırmak mı istiyordu?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Nerayoff ve Deaton’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) ve ayrıca Ethereum ICO’sunda yolsuzluk yapıldığını gösteren belgelere sahip olduklarına dair kanıtlar bulunuyordu. Vakfı’ndaki insanların Nerayoff’un şantaj hikayesi konusunda doğruyu söylemediklerini söyledi. Daha fazla ifşaatın geleceğini belirten XRP avukatı, “Gerçek ortaya çıkacak ve yaklaşıyoruz.” yorumu yaptı.

Bir başka şok edici ifşaatta, eski Ethereum danışmanı, Vitalik’in Ethereum Vakfı’nda kıdemli bir araştırmacı ve geliştirici olan Virgil Griffith’i “Kuzey Kore’nin yaptırımlardan kaçmasına yardım etmekten mahkum edildikten” sonra terk ettiğini söyledi. Ayrıca bu iddiasını Trust Nodes tarafından Kasım 2019’da yayınlanan ve Vakfın Griffith’in tutuklanmasından tamamen uzak durduğunu belirten bir makaleyle destekledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?