Ethereum Kurucusu, Dogecoin (DOGE) Yatırımından Ne Kadar Kazandığını Açıkladı!

0

Şaka coin’i olarak son aylarda gündemi sıklıkla meşgul eden Dogecoin (DOGE), birçok yeni yatırımcı kazandı. Elde ettiği ilgi, DOGE’u büyük ölçüde etkileyerek fiyat açısından yeni zirvelere ulaşmasını sağladı.

DOGE’un birkaç erken yatırımcısının milyoner olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak bir kişinin yaptığı yatırım diğerlerine kıyasla daha çok öne çıktı. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin kısa süre önce DOGE satın almanın aldığı en iyi yatırım kararlarından biri olduğunu açıkladı.

Ethereum kurucusu, kripto varlığın bugünkü kadar popüler hale gelmediği 2016 yılında 25.000 dolar değerinde Dogecoin satın aldığını belirtti. O sırada, şimdiki kadar popüler olmayan bir kripto varlığına yatırım yapma konusunda şüpheci olduğunu belirtti. Ancak Dogecoin, dijital varlık büyük bir yükselişe geçtiğinden, kendisi de dahil olmak üzere birçok kripto yatırımcısını şaşırttı.

Buterin, DOGE tokenlerinin %50’sini satarak 4 milyon dolar’ın üzerinde kar elde ettiğini söyledi. Ayrıca miktarın Doğu Afrikalı bir yardım kuruluşu olan GiveDirectly’ye bağışlandığını da kaydetti:

“Bu, şimdiye kadar yaptığım en iyi yatırımlardan biri olarak sona erdi.” 

Buterin’in Dogecoin’e yaptığı yatırımla ilgili haberler ortaya çıktıktan sonra, diğer şaka tabanlı token’ların bazı geliştiricileri, bu token’ları Buterin’in cüzdanına gönderdi. Geliştiricilerin çoğu kendi token’larının da bu şekilde anılmasını istediğinden, token arzının %50’sinden fazlasını Ethereum kurucusuna gönderdi. Ancak Buterin bekledikleri gibi yanıt vermedi. Coin’lerin çoğunu yaktı ve geri kalanını hayır kurumlarına bağışladı.

İlgili Haber  Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, 6 Milyar Dolar Değerinde Shiba Inu'yu (SHIB) Yaktı!

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın