Blockchain Haberler

Ethereum Kurucu Ortağı Joseph Lubin: Blockchain 10-20 Yıl İçerisinde Küresel Ekonomi’de Etkili Olucak

single-image

Ethereum (ETH) kurucu ortağı olan Joseph Lubin, küresel ekonominin 10 ila 20 yıl içersinde, Blockchain ile genişleyip ekonominin çoğunda büyük bir etkiye sahip olucağını belirtti.

14 Mart’ta Austin’deki SXSW konferasında konuşurken Lubin ayrıca, 1983’te e-posta kullanan pek çok sıradan insan olmadığı gibi, Blockchain tabanlı sistemlerinde kullanan sıradan insanlar olmadığını belirtti.

Ayrıca Lubin, Bitcoin ve Ethereum’da şuanki sürümün de çok fazla verimsizlik olduğunu belirterek Ethereum 2.0’ın vaatlerini dile getirdi:

“Bitcoin’de ve şu anda Ethereum’da, temelde herkesi senkronize tutmak için özel donanıma, çok fazla elektriğe ve çok fazla bilgi işlem gücü israfına ihtiyacınızvar. Ethereum 2.0 ile 18 ay içerisinde, daha az enerji harcayan, çok daha güçlü ve ölçeklenebilir bir Blockchain sistemimiz olucak.”

Lubin ayrıca Blockchain teknolojisinin ve ademi merkeziyetçiliğin içerik yazarlarına ve gazetecilere çok fazla fayda sağlayabileceğini de söyledi.

Kaynak: Cointelegraph

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz