Ethereum İstanbul Hard Fork’u Başarıyla Gerçekleşti!


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:45

Toplam piyasa değerine açısından sektörün en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un, beklenen İstanbul Hard Fork’u tamamlandı. Gerçekleşeceği tarih ile ilgili bir takım sorunlar yaşanmış olsada Hard Fork başarıyla tamamlandı.

9.069.000 numaralı bloğun kazılması ile yapılan bu güncelleme, Ethereum ağının bu yıl gerçekleşen üçüncü hard fork’u. Bundan önce St. Petersburg ve Constantinople hard fork’ları gerçekleştirilmişti. Şimdiye kadar ise Ethereum ağı toplamda yedi Hard Fork geçirdi.

Peki bu Hard Fork ile ne amaçlandı ve sonuçları ne olacak? İstanbul Hard Fork, genel olarak ağın güvenliğini artırırken, yapılan işlemlerin de daha hızlı olmasını sağlayacak.

Ethereum CEO’su Vitalik Buterin, geçtiğimiz haftlarda paylaştığı bir tweetle, İstanbul Hard Fork ile açıklamalarda bulunmuştu ve Hard Fork’un sorunsuz bir şekilde tamamlanması durumunda Ethereum’un, saniyede 3000 işlemi gerçekleştirebilecek duruma geleceğini söylemişti. Ayrıca Buterin, ağı saniyede 1 milyon işleme ulaştırma hedefine sahip.

Yaşanan bu Hard Fork’un Ethereum fiyatını nasıl değiştireceğini öngörmek şu an için oldukça zor, fiyatın nasıl şekilleneceğini önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?