Mart 22, 2023

Ethereum için Sırada Ne Var? Altcoin Uzmanı Senaryoyu Verdi!

Kripto para stratejisti Benjamin Cowen, Ethereum grafiğinin kilit bir direnç seviyesinin üzerine çıkma çabalarının başarısız olması nedeniyle düşüş tahmini paylaştı. İşte analistin dikkat çeken yorumu.

Yayınladığı yeni bir videoda görüşlerini aktaran Benjamin Cowen, Ethereum için 1.800 dolarlık fiyat seviyesinde oluşan “endişe” seviyeleri nedeniyle düşüş ihtimali üzerinde duruyor.

Cowen’a göre, piyasadaki “ilgisizlik” seviyesi 2019/2020 ayı sezonuna kıyasla o kadar yüksek değil.

Bu seviyede (1.800 dolarlık direnç) o kadar çok endişe var ki, eninde sonunda yıkılma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu düşünüyorum…

Bunun düşündüğümden daha uzun sürdüğünü kabul eden ilk kişi ben olacağım. Ancak 2019 ve 2020’de hissettiğim ilgisizliği şu anda piyasada hissetmiyorum.

Ethereum bu yazının yazıldığı sırada 1.736 dolardan işlem görüyor.

Cowen, ETH’nin üç haneli rakamlara düşmesi halinde varlığa yönelik ilgisizlik seviyesinin yükseleceğini söylüyor.

Bana henüz 2019 ya da 2020’yi hatırlatmıyor. Ancak 700 dolar civarında olsaydı, ilgisizliğin gerçekten yerleşeceğini hayal ediyorum. İşte o zaman bana o dönemi hatırlatır.

Cowen, Ethereum’un Bitcoin’den (BTC) daha düşük performans gösterdiğini ve şu anda fiyatını yukarı çekebilecek kuyruk rüzgarlarından ziyade, geçen yıl proof of stake konsensüs mekanizmasına geçiş gibi birtakım zorluklarla karşı karşıya olduğu düşüncesinde.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?