Ethereum İçin Analistleri Endişelendiren Kritik Seviye!

Ethereum, Bitcoin’in yeni yıldan bu yana yükselişe geçmesine rağmen, oldukça sakin bir fiyat hareket oluşturdu. ETH son 24 saat içinde %1.3 oranında değer kazandı, ancak yerel yüksek seviyelerinin altında. Bu yıl en yüksek seviye olarak 490 dolar’a kadar ulaşabildi.

Analistler, önemli dirençleri geçemediği için Ethereum’un önümüzdeki günlerde daha güçlü bir geri çekilme ile karşılaşabileceğinden korkuyor.

Bir kripto varlık analisti (TraderKoz), 12 Kasım’da ETH’nin son aylardaki fiyat hareketini gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafik, ETH’nin şu anda yüksek bir destek seviyesinin üzerinde olduğunu gösteriyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta, kripto paranın 470-490 dolar bölgesinde yazın en yüksek seviyelerine ulaştı. Aslında, o bölgeye iki kez dokundu ve her iki seferde de geçmeyi başaramadı, yukarıdaki mum yerine bu aralıkta fitiller yerleştirdi. Analist, bunun Ethereum’un orta vadede zirveye çıktığının bir işareti olabileceğini ve bu nedenle 380-390 dolarlık bölgeye bir düşüşle karşılaşacağını düşünüyor.

ETH’nin şu anki 465 dolar’lık fiyatından 380-390 dolar’a düşmesi, en az %16.5’lik bir düzeltmeye işaret edecektir.

Analistler, BTC’nin ETH’yi önemli ölçüde geride bırakabileceğini düşünüyor. Tabi Ethereum güncellemesinin kapıda olduğunu hatırlatmakta fayda var. Düşüş bekleyen analistlerin aksine güncelleme daha uzun vade de yükseliş getirebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.