Eylül 15, 2022

Ethereum Hisse Kanıtına Geçişini Tamamladı, İşte Detaylar

Ethereum blokchain’i nihayet 15 Eylül 2022 Perşembe günü, artık kullanılmayan iş kanıtı (PoW) madenciliği altyapısının sonunu getirdi ve hisse kanıtına (PoS) geçti. Geçiş, daha önce olduğundan %99,95 daha az enerji tüketecek ve kripto alanında çevre dostu yeni bir dönemin başlangıcı olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere gelişme, blockchain teknolojisinin çevre için bir tehlike olduğuna dikkat çeken eleştirmenlerin de artık farklı detaylar aramasına yardımcı olacak. Hazırlanan bir rapordaki tahminlere göre Ethereum’un iş kanıtı protokolü, Finlandiya’ya bir yıl boyunca güç sağlayabilecek yüksek enerji tüketiyordu. Bununla birlikte, Birleşme, Ethereum’un karbon ayak izini büyük ölçüde azaltacağından, işler şimdi daha iyi yönde ilerliyor.

Kripto para topluluğu, piyasalar bir sarsıntı yaşamaya devam ederken Ethereum Merge’i büyük bir çoşkuyla karşıladı. Yatırımcıların Birleştirme sonrası sahip oldukları bir avantaj, Ethereum’un geleneksel bir finansal varlığa çok daha benzer hale gelmesi oldu. Ethereum Merge sonrası, kullanıcılara tahvil veya mevduat sertifikasına (CD) benzer şekilde faiz ödenecek.

Bu yeni sistem ile yatırımcılar, ETH’ye ödedikleri yatırımın geri dönüşü ile ETH’lerini ağ üzerinde stake ederek pasif gelir elde edebilirler. Birleşmenin Ethereum’un fiyatını nasıl etkileyebileceği ise yazımızın devamında.

Ethereum Fiyatı Aniden Yükselebilir mi?

Ethereum Birleşmesi, son dönemin en çarpıcı gelişmelerinden birisi. ETH, Salı günü yayınlanan ve ABD enflasyonunu %8.3 olarak gösteren TÜFE verilerinin etkisiyle sert bir düşüş kaydetmiş ve yatırımcılarını geçiş öncesi üzmüştü. Bitcoin ve kripto piyasaları da  verilerden sonra düşüş kaydetti.

Buna ek olarak, Fed 20 ve 21 Eylül’de toplanacak. Bazı analistlere göre 100 baz puanlık faiz artırımı olasılığı %48’e ulaştı. Bu nedenle analistler, piyasaların bu ay geri planda kalmasını bekliyorlar. Ekonomik sorunlar nedeniyle başarılı Birleşmeye rağmen ETH fiyatında bir toparlanma görülmeme olasılığı bulunuyor. Her zaman olduğu gibi, kendi araştırmanızı yapın, çünkü verilen hiçbir bilgi tek finansal tavsiyeniz olmamalıdır.

Haber hazırlanırken, Ethereum 1.616 dolardan işlem görüyordu ve 24 saatlik ticarette %5.8 değer kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?