Ethereum Hashrate’i ve Madencilik Zorluğu, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

0
282

Ethereum‘un fiyatı, birkaç gün önce merakla beklenen 1.400 dolar seviyesini geçtikten kısa bir süre sonra, tekrar bu seviyenin altına düştü. Bununla birlikte, fiyat düzeltmesine rağmen, kripto para birimi, yazının kaleme alındığı sırada 1.255 dolar’lık fiyatı ile ATH’sine yakın seviyede işlem görmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Ethereum’un temel ölçütlerinden ikisi tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaştı. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, fiyatıyla birlikte hash oranı ve ağ zorluğu açısından da yeni seviyelere ulaştı.

Ethereum ağının madencilik zorluğu, Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, bir süredir istikrarlı bir şekilde artarak şu anda 4410T’ye ulaştı. Aslında, artış hızı 5 Ocak 2020’den bu yana daha da ivme kazandı. İlginç bir şekilde, 2021 başladığında, kripto para en son 2017-18 boğa koşusu sırasında görülen seviyeleri geçmeyi başardı. Ağın zorluğunun artmasıyla birlikte kripto paranın hash oranının da artması, ağın sağlamlığı ve Ethereum’un önümüzdeki aylarda fiyat hareketi için olumlu bir işaret.

Etherscan’a göre, kripto paranın ağ zorluğuna benzer olarak ortalama hash oranı, son zamanlarda 338,213,5899 GH / s’lik yeni bir yüksek seviyeye ulaştı. Ethereum’un son birkaç ayda geçirdiği büyük değişikliklere rağmen bu iki ölçümün çok iyi performans göstermesi, coin’e yatırım yapan trader’la için olumlu bir işaret. Hepsi bununla sınırlı değil. ETH 2.0’ın çok gecikmeli lansmanına rağmen, kripto paranın ağ verilerine göre, ETH 2.0 depozito sözleşmesinde yaklaşık 2.79 milyon ETH stake edilmiş durumda.

Bitcoin tarafındaki 10.000 dolar’lık düşüşe rağmen, Ethereum’un fiyat seviyesini 1000 dolar’ın üzerinde tutması, bu güçlü ağ temellerinin grafiklerde fiyatı desteklediğini gösteriyor. Bu iki ölçütteki artış, daha fazla insanın Ethereum madenciliği yapmaya istekli olduğunun göstergesi ve durumun böyle olmasının temel nedenlerinden biri, madenciliğin ETH için hala karlı bir girişim olduğu gerçeğini ortaya çıkarıyor.

BitInfoCharts tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum madencileri oldukça karlı kalmaya devam ediyor. Veriler, Ekim 2020’den bu yana madenci karlılığının yükselişte olduğunu gösteriyor. Basın zamanında, Ethereum’un madencilik karlılığı 0.085 civarında ve son birkaç ayda 0.0225 gibi düşük bir noktadan istikrarlı bir şekilde artış yaşadığını söylemekte fayda var.

Kripto parayı elinde tutan madencilerin desteğiyle birleşen güçlü ağ temelleri, Ethereum’un mevcut konumunu korumasının muhtemel olduğunu gösteriyor. Ethereum, Bitcoin ile yüksek bir korelasyona sahip olmaya devam ederken, kısa vadede Ethereum için büyük bir düzeltme güdeme gelmeyebilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın