Ethereum Günlük Aktif Adres Sayısı, Son 2 Yılın En Yüksek Seviyesinde

Son günlerdeki Bitcoin fiyatındaki düşüş, Ethereum’u da etkiledi ve ivme kaybetmesine sebep oldu. Bunun yanında kripto para araştırma şirketi Santiment tarafından sağlanan verilere göre, aktif Ethereum adreslerinin sayısı son iki yılın zirvesi olan 486.000’a ulaştı. En büyük ikinci Blockchain’in bu adres etkinliği zirvesi son kez Mayıs 2018’de görülmüştü.

Özellikle, en az 0.1 ETH değerine sahip Ethereum cüzdan sayısı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Buna ek olarak, ikinci en büyük kripto para birimi, üst üste üç haftadır Bitcoin’e kıyasla daha yüksek işlem ücretleri ile uğraşıyor. Geliştiriciler ve topluluk şu anda ücretlerin kontrolsüz bir şekilde artmasını kısıtlamak için çalışıyorlar.

Ethereum ağı içindeki faaliyet artışı, hızla büyüyen stabilcoin Tether’e (USDT) atfedildi. Ethereum ağında çalışan USDT sürümü, stabilcoinin toplam arzının çok büyük bir kısmını temsil ediyor. Tether kullanıcıları, USDT işlemlerini gerçekleştirmek için gas ücretleri ödemek zorundadır, bu sebeple de ağ ile etkileşimde bulunmalıdır.

Faaliyetteki artış için bir diğer önemli faktör, hızla büyüyen merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemidir. Şu anda, ekosistemde kilitli olan fonlar 1,6 milyar doların üzerine çıktı. DeFi ekosistemi büyümesi esasında Ethereum (ETH) için potansiyel bir ralliye işaret etmiyor çünkü kullanıcıların işlem yapmak için stablecoin kullanma eğilimindeler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.