Şubat 13, 2024

Ethereum Gözünü 3500 Dolara Dikti: İşte Dev Boğa Rallisi için İhtimaller!

Ethereum (ETH), yakın dönemde gösterdiği etkileyici performansla dikkatleri üzerine çekti. ETH fiyatı, %6’lık bir artışla 2.600 dolar seviyesini aştı ve haftalık kazancını %15’in üzerine çıkardı. 2024 yılı için yapılan tahminler, fiyatın daha da yükseleceğini ve 3.500 dolarlık bir değere ulaşabileceğini gösteriyor.

Ethereum Fiyatındaki Artışın Arkasındaki Sebepler

Haziran 2022’den bu yana Ethereum fiyatı sürekli bir yükseliş trendi içinde. Bu trend, iki önemli dip seviyesi ile işaretlenmiş durumda ve her bir dip seviyesinden sonra fiyatın artış hızı daha da hızlandı. Kasım 2023’te, Ethereum’un fiyatı uzun süredir devam eden bir yatay direnç seviyesini aştı ve bu durum, Ocak 2024’te 2.717 dolarlık bir zirveye ulaşılmasına olanak sağladı. Kısa bir düşüş yaşansa da, ETH geçtiğimiz hafta önemli bir Fibonacci direnç seviyesini geçmeyi başardı. Göreceli Güç Endeksi (RSI), 50’nin üzerinde bir değerle yükseliş trendinin devam edeceğine işaret ediyor.

ETH fiyatındaki son kırılma, bir ayı piyasasının sona erdiğini ve fiyatın yakın gelecekte daha yüksek seviyelere ulaşabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, SEC’in bir Ethereum ETF’sini onaylamama kararı, piyasada bazı endişelere neden olsa da, Franklin Templeton gibi büyük finansal kuruluşlar, spot Ether ETF başvurusu yaparak piyasaya olan inançlarını gösteriyorlar. Franklin Templeton’ın başvurusu, ETH’ye doğrudan yatırım yapma imkanı sunan bir alternatif olarak değerlendiriliyor. Önerilen ETF, staking özelliği sayesinde fonun ana ağının fikir birliği mekanizmasına katılarak ödüller kazanmasını sağlayacak.

ethereum fiyatı 3500 doları hedefledi

Ethereum’da staking’e olan katılımın %25’i aşarak sağlıklı bir yükseliş göstermesi, blok zincir ağının güvenliğini artırıyor. Ancak, Ethereum stake oranlarının %3,5-4 arasında seyretmesi bazı hayal kırıklıklarına neden olmuş durumda. Bu oranlar, 1 yıllık ABD Hazine bonolarının sunduğu getiriden daha düşük.

Bu gelişmeler ışığında, Ethereum’un geleceği parlak görünüyor. Fiyat artışları, büyük finansal kuruluşların girişimleri ve staking’e artan ilgi, Ethereum’un kripto para piyasasındaki konumunu daha da güçlendiriyor.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?