Ethereum Geliştiricisi: “Çok Fazla ETH yakacağız”, Ethereum İyileştirmesi Geliyor

Ethereum Core geliştiricisi Eric Conner, bugün çok beklenen bir Ethereum İyileştirme Önerisi olan EIP-1559’un uygulanmasının sonunda gerçekleşeceğini belirtti. Bu uygulama, çok fazla ETH yakmakla sonuçlanacaktır.

Bir Ethereum geliştiricisi bugün EIP-1559’un planlandığı gibi uygulanacağını belirtti. Teklif, uygulandığı zaman esnek bloklar, daha iyi güvenlik ve deflasyonist bir ETH token tasarımı oluşacak. Conner paylaştığı tweet’inde, bu hareketin yeni ETH tokenlerinin ” sıfırdan negatife ” çıkarılmasını sağlayacağını da ekledi.

Uygulandığında, EIP-1559 daha iyi bir kullanıcı deneyimi, daha sıkı güvenlik özellikleri, işlemler için daha büyük bloklar ve Ethereum blok zinciri tarafından işlenen her işlemden sonra ETH’nin yakılmasını sağlayacaktır. Bu da, mevcut mekanizmadan farklıdır.

Mevcut haliyle, Ethereum kullanıcıları kendi “Gaz” ücretlerini manuel olarak belirleyebilirler. Bir işlemi anında bloke etmek için madencilere ödenen token’e gaz ücreti denir. Bununla birlikte, bu fırsatçı ve zengin kullanıcıların daha yüksek Gaz fiyatları teklif etmesine izin verir ve iki önemli soruna neden olur: Ağ tıkanıklığı ve Ethereum kullanımı için çok yüksek ücretler.

Bu tür dezavantajlar, ağın benimsenmesini ve büyümesini sınırlıyor. Ancak, EIP-1559 kritik bir değişiklik getiriyor. Teklif kapsamında ağ, otomatik olarak ağ etkinliğine uyum sağlayan bir “BASEFEE” fiyatı önerecek. Tüm işlemler için de belirlenmiş bir oran sunacak ve fırsatçı kullanımın tüm ağı tıkamasını da önleyecek.

Kaynak: decrypt.co

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.