Ethereum Fiyatında Son Durum! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Ethereum (ETH), bir konsolidasyon döneminin ardından hafta başından beri toparlanmaya devam ediyor. Fiyat gün içi en yüksek olan 375 dolara dokundu ve yazı yazılırken 368 dolara kadar geriledi. Satışa rağmen, ETH hala güçlü bir yükseliş eğilimi ile işlem görüyor. Fiyat, günlük bazda yaklaşık %10, Perşembe başından bu yana ise %5’in üzerinde arttı.

Bitfinex’teki uzun kaldıraçlı ETH pozisyonları %100’e yakın hareket ediyor, bu da perakende tüccarların fiyat artışına dair iyimser oldukları anlamına geliyor. Özellikle, uzun pozisyonların oranı tutarlı bir şekilde %90’ın üzerinde ve piyasa satışları ETH’yi 300 dolara düşürdükten sonra yükselmeye başladı. Uzun konumlandırmaya yönelik güçlü bir eğilim, perakende yatırımcılarının ikinci en büyük dijital varlığın en yakın geleceği konusunda iyimser olduklarına işaret edebilir.

İlk bakışta, bu sinyal ETH için yükseliş gösteriyor, çünkü artan sayıda yatırımcı yükseliş olacağıma inanıyor ve satın almak istiyor. Ancak bu gelişmenin farklı bir diğer yüzü var. Uzun pozisyonların yüzdesi %100’e yaklaştıkça, piyasa güçlü bir şekilde aşırı satın alınır, bu da önemli uzun sıkışma riskleri ve keskin bir aşağı yönlü düzeltme yaratabilir.

Ayrıca Intotheblock tarafından sağlanan on-chain ölçümleri, 6 Eylül’de yeni adreslerin sayısında bir artış olduğunu gösteriyor. Temel olarak, bu gelişme, pazara daha fazla insanın katıldığı ve cüzdanlarına ETH koymaya hazır olabileceği anlamına geliyor. Bu göstergenin fiyat için öncü bir gösterge olduğunu düşünürsek, yukarı yönlü momentum ivme kazanabilir.

Kısa vadeli teknik tablo, Ethereum’un 380-400 dolarlık önemli direnç alanıyla yukarı doğru hareket etmeye devam edebileceğini gösteriyor. Bu seviye bir kez geçildiğinde, yukarı yönlü momentum ivme kazanabilir. Pazar konumlandırma ve diğer veriler olumlu senaryoyu doğruluyor. Bunun yanında, 333 doların üzerinde kalamama, boğaların kontrolü kaybettiğini gösterebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.