Ocak 10, 2024

Ethereum Fiyatı Ralli Ateşini Tetikledi: %50 Yükseliş İhtimali Ne Durumda?


Son güncellenme : 10.01.2024 - 22:45

Ethereum fiyatı önceki önemli direnci destek olarak teyit ederek yükseliş sinyalleri üretmeye devam etti. Fiyatın yakın gelecekte yükselmeye devam etmesi bekleniyor.

ETH fiyatı, 9-15 Ekim 2023 haftasında 1.523 dolardan daha yüksek bir düşük seviyeye ulaştığından bu yana yükselişe geçti. Yükseliş sırasında fiyat, 2.100 dolarlık önemli direnç bölgesinin üzerine çıktı ve son 5 haftadır destek olarak teyit etti. Bu durum, 2023’ün başında başlayan yükseliş eğiliminin devam ettiğini teyit ederek, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya doğru bir duyarlılık değişikliğine işaret ediyor.

Haftalık RSI uzun vadeli direnç çizgisinin üzerine çıktı ve aşırı alım bölgesine doğru ilerliyor. Her ikisi de boğalar için avantaj sağlayan yükseliş sinyalleridir.

Bu nedenle, ETH fiyatının bir sonraki önemli direnç bölgesi olan 3.500 dolara doğru yükselmeye devam etmesi muhtemeldir. Bu rakam, mevcut fiyat seviyesinden %45,50’lik bir artışa işaret ediyor.

ethereum fiyatı yükselmeye hazırlanıyor

Günlük grafik, Ethereum fiyatının 5 Aralık 2023’ten bu yana 2.100 ila 2.400 dolar aralığında işlem gördüğünü göstermektedir. Bu, yükseliş ve düşüş tarafları arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, olumlu bir işaret, günlük RSI’nın, fiyat bu aralıkta sınırlı kaldığından beri oluşan azalan direnç çizgisinin üzerine çıkmasıdır.

RSI’daki kırılmalar genellikle fiyat hareketinde benzer kırılmalara yol açar. Ayrıca, günlük RSI 50’nin üzerinde ve yukarı doğru eğimli, bu da daha fazla yukarı doğru hareket olasılığını destekliyor.

Bu nedenle, ETH fiyatı mevcut aralığın üzerine çıkabilir ve önümüzdeki günlerde 2.950 dolardan bir sonraki direnç bölgesine doğru yükselebilir.

En olası senaryo, ETH fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Acil hedef 2.950$ olup, 3.500$’a ulaşma potansiyeli bulunmaktadır.

Bu yükseliş görünümü, ETH fiyatının günlük zaman diliminde 2.100 dolar seviyesinin altına düşmesi halinde geçersiz olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?