Ethereum Fiyatı Ciddi Bir Kırılmaya Hazırlanıyor! Analist Seviyeleri Açıkladı

ABD dolarının karşısında, Ethereum fiyatı 565 dolarlık dayanağın üzerinde bir sözleşme aralığında birleştiriliyor. Başarılı sonuçlar elde eden analist Aavush Jindal’ın yorumlarına göre; Ethereum fiyatı, 625 doların üstünde sağlam bir yukarı doğru atılım başlatmak için önce 605 doları aşmalı.

  • Ethereum fiyatı yaklaşık 565 dolar dayanak buldu. ABD doları karşısında ise kararlı bir şekilde toparlanmaya başladı.
  • Fiyat şu anda 580 doların ve 4 saatlik 100 basit hareketli ortalamanın üstünde işlem görüyor.
  • 4 saatlik ETH/USD oranlanmasının grafiğinde 602 dolara yakın bir direnç ortaya koyan büyük bir sözleşme üçgeni oluştu. (Kraken üzerinde veri akışı)
  • Analiste göre bu oranlama 605 dolar direncini temizleyebilirse 600 dolar veya daha yüksek bir seviyeye çıkabilir.

Analist Ethereum Fiyatının Ciddi Bir Kırılmaya Hazırlandığını Vurguladı!

1 hafta önce Bitcoin ABD doları karşısında 18.800 ABD doları altında büyük olmayan negatif bir düzeltme görürken, Ethereum ABD doları karşısında 580 ABD dolarının altında negatif bir düzeltme ile karşılaştı. ETH fiyatı 572 dolarlık dayanağın altına dahi indi. Fakat 4 saatlik 100 basit hareketli ortalamanın üzerinde sabit bir şekilde durdu. 565 dolarlık destek alanı, ayılar için sağlam bir koruma rolü üstlendi. 561 dolar çevresinde ise bir düşük seviye ortaya çıktı. Fiyat yukarı doğru yeni bir hareket oluşturdu.

Ether 575 dolar ve 580 doların üzerinde bir hareket gösterdi. Bir diğer yandan 625 dolardan 561 dolara giden aşağı doğru oluşan hareketin %50 Fib geri çekilme oranının üstünde bir kırılma gerçekleşti. Fiyat ise şu anda 600 dolar çevresinde yüksek bir direnç bölgesine yöneliyor. Aynı zamanda 4 saatlik ETH/USD oranlaması grafiğinde 602 dolara yakın bir direnç ortaya koyan büyük bir sözleşme üçgeni oluştu.

Ethereum’un Önümüzdeki Seanslarda Göreceği Riskli Seviyeler Neler?

Büyük sözleşme üçgeni direnci; 625 dolardan 561 dolara yönelen aşağı doğru bir hareketin %61,8 Fib geri çekilme seviyesine yaklaştı. Analiste göre; üçgen direnci ve 605 doların üstünde olumlu bir kırılma, sağlam bir yükselme için gerekli olmaktadır. Son olarak analiste göre; bir sonraki ana direnç 620 dolar ve bunun üstünde bir fiyat, bir yıllık en yüksek seviye olan 636 doları kırabilir.

Başarılı analist; Ethereum, 600 dolar ve 605 dolarlık direnç seviyelerinde takılı kalır ise düşme tehlikesi yaşayabileceğini vurguluyor. İlk desteğin 592 dolar seviyesine yakın olduğu düşünülüyor. İlk büyük desteğin ise 590 dolar seviyesine ve üçgen alt trend doğrusuna yakın durduğu gözüküyor. Son olarak analiste göre; üçgen desteğinin altındaki negatif bir kırılma ise fiyatı 565 dolarlık dayanağa ve 4 saatlik basit hareketli ortalamaya yönelme gösterebilir.

Teknik Olarak Ethereum Fiyatının Var Olan Seviyeleri

  • 4 saatlik MACD: ETH/USD oranlaması için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş bir şekilde ivme kaybı yaşıyor.
  • 4 saat RSI: ETH/USD oranlaması için RSI pozitif sinyaller veriyor ve 50 seviyesinin üzerinde.
  • Ana Destek Seviyesi: 590 ABD doları
  • Ana Direnç Seviyesi: 605 ABD doları

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.