Ethereum Fiyatı Bu Düşüş Modelini İzlerse 370 Dolara Düşebilir!

Ethereum fiyatı, bir düşüş modelini izliyor ve bunu tamamlamaya yakın görünüyor. Model onaylanırsa, ayılar uzun vadede 370 dolarlık düşük bir hedef belirleyecek.

Ethereum, günlük grafikte 545 dolardan kısa vadeli bir düşüş trendi içerisinde işlem görüyor. Ayılar, 484 dolarlık önemli bir destek seviyesinin altında bir kırılma hedefliyor. Ancak, Eth2 kontratına 1.4 milyondan fazla ETH yatırıldığı ve sayı gitgide artmaya devam ettiği için boğalar tamamen korkmuyor.

Ethereum Fiyatı Kısa Vadede Karmaşık Bir Durum İle Karşı Karşıya

Günlük grafiğe göre Ethereum’un, aşırı derecede düşüş olarak kabul edilen Adem ve Havva modeli oluşturduğu görülüyor. Bu durumda destek eğilim çizgisi 484 dolar olacaktır. Bu noktanın altındaki bir kırılma, Ethereum fiyatını hızla 370 dolara çekebilir.

ETH/Dolar Günlük Durum

Grafiklerdeki duruma göre, TD Sıralı göstergesi 30 Kasım’da başlayan haftada yeşil dokuz mum şeklinde bir satış sinyali belirtti. Mevcut durumda Ethereum fiyatı %12 düştüğü için, çağrı yeterince etkisini gösteriyor gibi görünüyor.

Öte yandan, Ethereum sözleşmesine daha fazla Ethereum yatırıldıkça, koin sirkülasyonu azalıyor. Şimdiye kadar, toplam ETH arzının %1.23’ü sözleşmenin içinde kilitlendi, bu da cari fiyatlarla yaklaşık 764 milyon dolar değerinde bir para ediyor.

ETH/Dolar 4 Saatlik Durum

4 saatlik grafiğe göre şunu söyleyebiliriz, boğalar 538 dolar ile önemli bir destek seviyesini savundu ve TD Sıralı göstergesi kırmızı dokuz mum şeklinde bir satın alma sinyali ortaya koydu. Boğalar için bir sonraki fiyat hedefi, 578 dolar gibi görünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.