Ağustos 31, 2020

Ethereum Fiyatı 420 Dolar’ı Aştı! Analistler Ne Düşünüyor?


Son güncellenme : 31.08.2020 - 11:38

Ethereum’un 380 doların altındaki bölgedeye son düşüşü, güçlü bir yükseliş trendi başlattı ve varlık sonrasında 400 dolar civarında karşı karşıya olduğu direnci sağlam bir şekilde aştı.

Ethereum, Pazar günü güçlü bir değer artışı yaşamasından sonra 420 doları aştı. Merkezi olmayan finans (DeFi), piyasa değeri bazında dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi için heyecan yaratırken, analistler opsiyon piyasasından gelen verilere dayanarak daha fazla yükseliş bekliyor.

Cointelegraph’ın bildirdiğine göre, ETH opsiyonlarına ait açık pozisyon miktarı son üç ayda 393 dolara yükseldi. Bu, yükseliş veya düşüş eğilimlerini yansıtmasa da, Skew.com’dan gelen veriler, 380 dolar ve altındaki kullanım fiyatı içi 535.000 ETH opsiyonu olduğunu, 425 dolar ve üzerinde sadece 243.000 ETH opsiyonu olduğunu gösteriyor. Veriler, tüccarların ve yatırımcıların ETH’nin son fiyat artışıyla muhtemelen şaşırdığını gösteriyor. Ethereum, 14 Ağustos’ta 2020’nin en yüksek seviyesi olan 438 dolara ulaştı.

%25 delta eğimi göstergesini kullanan Cointelegraph, duyarlılığın Mayıs ayı sonunda yükselişe geçtiğini ve Temmuz ayı sonunda %20 iyimser seviyeye ulaştığını kaydetti. Şu anda, -%12 eğim hala boğa bölgesinde. Kısaca bu göstergeye göre 400 dolar seviyesinin altındaki kullanım fiyatlarında (strike) oluşan yoğunlaşmaya rağmen Ethereum opsiyonları yükselişe işaret ediyor.

Herkes Ethereum’un gelecekteki fiyatı konusunda iyimser değil. Cane Island Alternative Advisors’dan Timothy Peterson önümüzdeki 12 ayda bir fiyat düşüşü öngörüyor. Analist konuyla ilgili, “Uzun vadeli büyüme oranı sadece yıllık ortalama %30’luk fiyat artışını destekliyor. ETH önümüzdeki 12 ayda %50 değer kaybedebilir” ifadelerini kullandı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?