Ethereum Fiyatı 2019 Haziran’dan Beri İlk Kez Bu Seviyede!

Ethereum bu yılın en iyi performans gösterenleri arasında ve iki aydan fazla bir süredir Bitcoin’e kıyasla daha çok kazanıyor.

Ethereum’un (ETH) fiyatı, son 24 saat içindeki yükselişle birlikte 340 dolar eşiğini kırdı. Ethereum dün 317.40 dolardan işlem görüyorken şu an 342.60 dolar değerine sahip. Son hamle, Ethereum’un piyasa değerinin 38 milyar doların üzerine çıkmasına sebep oldu, bu da Haziran 2019’dan bu yana test ettiği en yüksek değer.

Şu anda, Ethereum piyasa değeriyle ilk 10’da en iyi performans gösteren kripto para birimi. Kripto para Mart ayından bu yana güçlü bir yükseliş trendi yaşıyor ve Mart ortalarında 106.12 dolarlık düşük bir değere indikten sonra mevcut değerine yükseldi. Bu yıl dipten zirveye, Ethereum’un fiyatı %223 arttı. Ethereum’un yılbaşından bugüne kadar ki yükselişi ise %162.6 ve bu değerle 2020’de şimdiye kadarki en güçlü performansı gösteren kripto oldu.

Büyümesine rağmen, Ethereum’un Ocak 2018’de elde ettiği tüm zamanların en yüksek değeri olan 1.431.77 dolara ulaşması için kat etmesi gereken uzun bir yol var. Genel olarak, Ethereum hala ATH’SİNDEN %75 altında.

Son olarak Bitcoin son aylarda da sağlam bir büyüme yaşamış olsa da, Ethereum, iki aydan fazla bir süredir Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.