Ethereum Fiyatı 2018’den Beri İlk Kez 500 Dolar’ı Aştı!

Ethereum nihayet, 28 ayın en yüksek seviyelerine ulaştı ve yıllık kazançları yaklaşık %290’a çıkardı.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, 18 Temmuz 2018’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak, kısa bir süre önce 500 doların üzerine çıktı.

Hareket, Bitcoin’in 18.400 dolar’ın üzerine 35 ayın en yüksek seviyelerine yükselmesiyle birlikte gerçekleşti. Ethereum hala 1.433 dolar’lık rekor seviyesinin %185 gerisindeyken, Bitcoin’in Aralık 2017’de ulaştığı 20.000 dolar’lık zirvesine meydan okumak için mevcut 18.260 dolar fiyatından sadece %10 oranında yükselmesi gerekiyor.

Ethereum, son 24 saatte %6 kazanırken, Bitcoin %4’ün üzerinde arttı. Litecoin ve Bitcoin Cash gibi diğer alternatif kripto para birimleri çift haneli kazançlar elde etti.

Kripto topluluğu, Ethereum ağını rahatsız eden uzun süredir devam eden ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlayan Ethereum 2.0 güncellemesinin piyasaya sürülmesini bekliyordu. Güncellemenin, fiyatı olumlu etkileyeceğine dair bir inanış vardı. Ancak güncelleme beklenirken Ethereum’un fiyatı yükselmeye devam etti.

PhutureDAO’nun kurucu ortağı Charles Storry yükselişe dair “Ethereum’un ağı var, ilgisi var ve şimdi gerçek fiyat keşfinin başladığını görmeye başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmak için, daha alması gereken uzun bir yolu var. Fakat kısa vadede yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.