Ethereum Fiyat Güncellemesi: Takip Edilmesi Gereken Seviyeler!

Ethereum, bu hafta başlarında 2 yılın en yüksek seviyesi olan 445 dolara ulaştıktan sonra yavaş yavaş ivme kaybetmeye başladı. Bunun yanında, Bitcoin’e karşı Ethereum, mevcut 0.0356 BTC seviyesine düşmeden önce 0.0371 BTC’ye kadar ulaşmayı başardı.

ETH 400 Dolar Seviyesini Destek Olarak Test Edilecek Mi?

  • Temel Destek Seviyeleri: 410 dolar, 400 dolar, 380 dolar
  • Temel Direnç Seviyeleri: 438 dolar, 445 dolar, 465 dolar

Hızlı bir özet geçmek gerekirse: 400 dolar direncinin altında günler süren uzun konsolidasyonun ardından, ETH 445 dolar seviyesine ulaşmak için nihayet bu kilometre taşı direncin üzerine çıkmayı başardı.

Ethereum bugün 420 dolar seviyesinin altına bile düştüğü için, hafta sonu boyunca ve bu yazı yazılırken, 438 dolar direncinin altında işlem gördü. Bu fiyat düşüşüne, geçen haftanın hacmine kıyasla hafta sonu hacimde hafif bir düşüş eşlik etti.

Ethereum’u Kısa Vadede Ne Bekliyor?

İleriye baktığımızda, fiyat 420 doların üzerine çıkabilirse, karşılaşacağı ilk önemli direnç 438 dolarda yer alıyor. Bunun ötesinde, direnç 445 dolar (2020’nin en yüksek seviyesi) ardından sırasıyla 450 dolar, 465 dolar, 490 dolar ve 500 dolar olarak bekleniyor.

Öte yandan, aşağı yönlü bir hareket başlarsa, destek 410 dolar, 400 dolar ve 380 dolarda bulunabilir. Daha fazla destek 364 dolarda (2019’un en yüksek seviyesi) yer alıyor.

RSI, Ağustos başında aşırı alım koşullarından düştü. Aşağıya doğru işaret ediyor, bu da yükseliş momentumunun azaldığını gösteriyor. Ancak, boğaların da piyasa momentumunu kontrol altında tutması mümkün.

Piyasa Uzmanları Ne Düşünüyor?

Kripto sektörünün yakından tanıdığı analist Michaël van de Poppe, birkaç kripto parayla birlikte Ethereum fiyatını da değerlendirdi. Yayınladığı YouTube videosunda Ethereum‘un bir boğa piyasasının ilk aşamalarında olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“BİR YILLIK BİRİKİM ARALIĞINI AŞTIK VE 100 GÜNLÜK VE 200 GÜNLÜK HAREKETLİ ORTALAMANIN ÜZERİNDE HAREKET EDİYORUZ. SADECE GÜNLÜK ZAMAN DİLİMİNDE DEĞİL, AYNI ZAMANDA TEMELDE BİR BOĞA BÖLGESİ ÖRNEĞİ OLAN HAFTALIK ZAMAN DİLİMİNDE DE HAREKET EDİYORUZ.”

Ek olarak tecrübeli analist, Ethereum’un kısa bir düşüşten sonra yükselmesini beklediği için bir sonraki geri çekilme de trene atlamayı öneriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.