Ethereum Fiyat Artışında Spekülasyon Endişesi!

0
426

Ethereum’un şaşırtıcı fiyat artışı, 2020’de birçok eleştirmeni tam anlamıyla dehşete düşürdü. Bununla birlikte, bu hareketin spekülatif satın alımdan ibaret olup olmadığı konusunda hala net bir cevap yok.

Kripto analiz şirketi Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum’un etkileyici fiyat hareketlerine artan temeller eşlik etti. Sadece bir hafta içinde, aktif adres sayısı yüzde 26.7, ETH işlemleri ise yüzde 20.77 oranında arttı.

Bu arada, gaz kullanımı (Ethereum ağında bir işlem yapmak için gereken ücret) Eylül ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bu nedenle, bunun sadece spekülasyonlarla ilgili olmadığını söylebiliriz. Aynı şey Bitcoin (BTC) için de geçerli: önde gelen kripto para birimi yakın zamanda yeni oluşturulan adreslerde bir artış yaşadı.

U.Today’ın paylaştığı bilgiye göre, pazar analisti Edward Moya, ETH’nin 440 dolara kadar yükselebileceğini söyledi. Ancak, altcoin’in şu anda aşırı derecede satın alındığı düşünülürse, artışa devam etmeden önce kızaklara çarpabileceği göz ardı edilmemelidir. Moya’nın dediği gibi Ethereum 2018’de görülen rekor seviyesinin üstüne çıkabilecek mi göreceğiz.

Ethereum yazının kaleme alındığı saat itibariyle 283.45 dolardan işlem görüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın