Şubat 15, 2020

Ethereum Fiyat Artışında Spekülasyon Endişesi!

Ethereum’un şaşırtıcı fiyat artışı, 2020’de birçok eleştirmeni tam anlamıyla dehşete düşürdü. Bununla birlikte, bu hareketin spekülatif satın alımdan ibaret olup olmadığı konusunda hala net bir cevap yok.

Kripto analiz şirketi Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum’un etkileyici fiyat hareketlerine artan temeller eşlik etti. Sadece bir hafta içinde, aktif adres sayısı yüzde 26.7, ETH işlemleri ise yüzde 20.77 oranında arttı.

Bu arada, gaz kullanımı (Ethereum ağında bir işlem yapmak için gereken ücret) Eylül ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bu nedenle, bunun sadece spekülasyonlarla ilgili olmadığını söylebiliriz. Aynı şey Bitcoin (BTC) için de geçerli: önde gelen kripto para birimi yakın zamanda yeni oluşturulan adreslerde bir artış yaşadı.

U.Today’ın paylaştığı bilgiye göre, pazar analisti Edward Moya, ETH’nin 440 dolara kadar yükselebileceğini söyledi. Ancak, altcoin’in şu anda aşırı derecede satın alındığı düşünülürse, artışa devam etmeden önce kızaklara çarpabileceği göz ardı edilmemelidir. Moya’nın dediği gibi Ethereum 2018’de görülen rekor seviyesinin üstüne çıkabilecek mi göreceğiz.

Ethereum yazının kaleme alındığı saat itibariyle 283.45 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?