Şubat 26, 2024

Ethereum Fiyat Analizi: Bu Yükseliş Trendinde 4000 Dolara Ulaşması Bekleniyor, İşte Seviyeler!

Popüler altcoin Ethereum, belirgin bir yükseliş trendinde ve bu döngüde arzulanan 4.000 dolar işaretine ulaşma olasılığını sergiliyor. Şu anki grafikler, Ethereum’un sürekli olarak daha yüksek ve daha düşük seviyeler oluşturarak güçlü bir yükseliş eğilimi sergilediğini gösteriyor. Fiyat, 3.000 dolarlık destek seviyesinin üstünde sağlam bir konumda ve piyasada belirgin bir güven ortamı sağlıyor. İki önemli direnç seviyesi tanımlanabilir. İlki Ethereum’un yakın zamanda aşmayı başardığı 3.200 dolar ve diğeri psikolojik bir engel olan ve potansiyel kar alma noktasını temsil eden 3.500 dolar.

ethereum

Destek alanında, birincil seviye genellikle trader’lar arasında psikolojik bir dayanak olan 3.000 dolar civarında sağlam bir şekilde kurulmuş durumda. Bunun altında, ikincil destek seviyesi, tarihsel olarak fiyat toparlanmaları için bir atılım noktası olarak görülen dinamik bir seviye olan 50 günlük hareketli ortalama ile hizalanmış ve yaklaşık olarak 2.750 dolar civarında yer almaktadır. Ethereum’un devam eden büyümesi çeşitli faktörler tarafından teşvik edilebilir. Örneğin, bir Ethereum ETF’sinin potansiyel olarak piyasaya sürülmesi, kurumsal yatırımcılar için önemli bir giriş kapısı sağlayarak ETH’ye olan talebi ve yatırım girişlerini önemli ölçüde artırabilir. Ayrıca, katılımcılar portföylerini Bitcoin’in ötesinde çeşitlendirmek istedikçe altcoinlere olan ilginin artması, ETH‘nin piyasadaki önemini daha da artırıyor.

Yaklaşan ERC404 token standardı da potansiyel bir katalizör olabilir. Bu standart, NFT’lerin ve normal tokenların özelliklerini birleştirerek likiditeyi artırabilir ve Ethereum ağının daha fazla benimsenmesini ve yatırım yapılmasını teşvik ederek yeni kullanım alanları yaratabilir.

Yükseliş senaryosunda, altcoin‘in mevcut momentumunu koruması ve 3.500 dolarlık direnci aşması durumunda, odak noktası bir sonraki psikolojik seviye olan 4.000 dolar olacaktır. Bunun gerçekleşmesi için Ethereum’un piyasa coşkusunu koruması ve önceki belirtilen itici faktörlerden faydalanması gerekecektir. Artan benimseme, ağın teknolojik gelişmeleriyle birleştiğinde Ethereum’u yeni zirvelere taşıyacak gereken itici gücü sağlayabilir.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?