Ocak 29, 2024

Ethereum Fiyat Analizi: Beklenen 3000 Dolar Seviyeleri Mümkün Mü?

Geçtiğimiz günlerde kripto piyasası kayda değer bir toplarlanma kaydetti. Bu toparlanmanın ardından Ethereum fiyat trendi genel arzda önemli bir düşüş yaşadı.

Bununla birlikte bu hafta yükseliş piyasına yönelik beklentilerin artması mümkün. Peki bu durumda ETH fiyatı genel direnci aşacak mı?

Ethereum’un toplam değeri 32 milyar doların altına düştü. Bununla birlikte, altcoin üzerindeki baskı da artmaya başladı.

Yaşanan canlanmaya rağmen altcoin piyasası geçen haftaki toparlanma rallisini sürdürmekte zorlanıyor. Bununla birlikte, ETH bu yıl 3 bin doların ötesine geçmeyi hedefliyor.

ETH Fiyat Düşüşündeki Kısa Duraklama Kritik Bir Aşamayı İşaret Ediyor

 Koinfinans.com olarak bildiridiğimiz üzere Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 2.261 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Altcoin fiyatı hafta sonundan bu yana sınırlı bir fiyat dalgalanması sergiliyor. Bu sakin fiyat hareketi, Asya piyasa saatlerinde Bitcoin’in benzer şekilde sakin fiyat hareketiyle paralellik gösteriyor.

Fibonacci’nin %38,20’lik seviyesinden gelen geri dönüş çabaları, 50 günlük üssel hareketli ortalama çizgisinin dinamik bir direnç olarak karşımıza çıkmasına neden oluyor. Devam eden bu mücadele, Cuma günü oluşan boğa yutan mum formasyonunun zayıflamasına yol açabilir. Bu da bu formasyonun yeniden test edilmesine neden olabilir.

Ancak, bu başarısızlık durumunda ETH fiyatının kaybedilen ivmeyi yeniden kazanmak ve 50 günlük EMA’nın üzerine çıkmak için çift dip tersine dönüş paterni oluşturabileceği bir senaryo da söz konusu. Bu durumda, alıcılar 2200 dolar seviyesinin üzerinde kalabilirse, yukarı yönlü bir eğilim 2500 dolar seviyesine kadar devam edebilir. Ayrıca, iyimser bir senaryoda Fibonacci seviyelerine göre, boğa koşusu 2700 dolar seviyesini test edebilir.

Ancak, alıcılar 2200 dolar üzerinde hakimiyet sağlayamazsa, düşüş eğilimi ETH fiyatını 2000 dolar seviyesine kadar çekebilir. Bu durumda, destek seviyeleri yakından takip edilmelidir.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?