Ağustos 30, 2023

Ethereum Fiyat Analizi: Altcoin’de Hızlı Yükseliş, İşte Yükselişin Arkasındaki Neden!


Son güncellenme : 31.08.2023 - 11:55

Bitcoin ve Ethereum fiyatı, Bitcoin ETF son tarihinin son haftasında beklenen geri dönüşü yaptı. Salı günü yaşanan yükseliş, ABD Temyiz Mahkemelerinin Grayscale lehine karar vermesinin ardından geldi.

Ethereum fiyat analiz grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ETH fiyatı, 1600 dolar talep kemerinin üzerindeki yatay eğilimin ardından, güçlü bir boğa yutan mumla geri döndü. Bu Salı, Ethereum’daki %4,66’lık sıçrama gelgitleri yükseliş lehine çeviriyor.

Yükseliş ekibine puan ekleyen momentum göstergeleri bir satın alma sinyali veriyor. MACD göstergesi bir yükseliş geçişi veriyor ve RSI çizgisi dün gece oynayan yükseliş farklılığını buluyor.

Önemli 50 günlük EMA, 200 günlük EMA’ya düşerek daha çok Deathcross olarak bilinen bir düşüş geçişiyle dalga geçiyor. Ancak, ani yükseliş kıvılcımı ölüm haçı kenarını kaldırıyor.

Şu anda ETH fiyatı, sıçramanın ardından %0,67’lik bir geri çekilmeyle 1717 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Fiyatı 2000 Doları Aşacak mı?

Altcoin‘ler, yutan boğa mumu ve iyileşen piyasa koşulları sayesinde olumlu bir hafta geçirebilir. Ancak, ölüm keşişimi ve yaklaşan direnç trend çizgisi yükseliş büyümesini kontrol altına almaya çalışacaktır.

SEC’in bu Pazartesi Bitcoin ETF‘sini onaylaması durumunda, Ethereum fiyatı önemli EMA’ları geçebilir ve kırılan destek trend çizgisini yeniden test edebilir. Dahası, yükseliş trendi 2000 doları aşarak bir önceki en yüksek seviye olan 2140 dolara ulaşabilir.

Diğer taraftan, SEC kararı geciktirirse ETH fiyatı 1600 dolar talep bandına gerileyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?