Eylül 6, 2023

Ethereum Fiyat Analizi: Altcoin Kritik Sevilerde Boğuşmaya Devam Ediyor!


Ethereum, kripto para piyasasındaki olumsuzluklarla boğuşmaya devam ederken sıradaki yönünü belirlemekte zorlanıyor. Fiyat bir süredir oldukça hareketli seyrederken, 1.626 dolarda yer alan destek seviyesinden fırlayarak olumlu sinyaller verdi. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ETH fiyatı kaybettiği zemini yeniden kazanarak 2.020 dolara doğru hareket etmek için alan arıyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Ethereum, destek trend çizgisinden çok sayıda toparlanmaya tanık oldu ve satıcıların önemli bir düzeltme başlatma girişimlerini engelledi. altcoin fiyatı şu an 1.629 dolar civarında seyrediyor ve 24 saatlik %0,5’lik minik bir kazanç sağlarken yedi günlük grafikte %4,9’luk bir düşüş gösterdi.

Analizlere göre alıcıların baskıyı arttırması ve destek seviyelerini tutması halinde %6’ya varan bir yükseliş daha mümkün. Bu artış görece düşük görünse de azalan trend çizgisine meydan okumaya yardımcı olarak toparlanmayı arttırabilecektir.

ethereum analiz

Ethereum On-Chain Etkinliği Azalmaya Devam Ediyor

Ethereum fiyatı zorluklarla karşılaşırken, işlem hacminde ve blok zincirindeki genel faaliyette önemli bir düşüş yaşandı. Son veriler, işlem hacminin dokuz ayın en düşük seviyesine ulaştığını ve günlük işlem ücretlerinin sekiz ayın en düşük seviyesine ulaştığını gösteriyor. Bu da ağa olan ilginin azaldığı ve alternatif ağlara yönelebilecekleri anlamına geliyor.

Nisan ayının ortalarında, yatırımcı duyarlılığında Ethereum’a yönelik önemli bir değişim yaşandı; o sırada yaklaşık 2.140 dolardan işlem görüyordu ve yıl için önemli kazançlar elde etmişti. Bu gelişmelere ek olarak kurucu ortak Vitalik Buterin’in eylemleri dikkat çekiyor. Gözlemciler, Buterin’in geçtiğimiz ay boyunca halka açık cüzdanlarından diğer kripto para cüzdanlarına önemli miktarda ETH aktardığını belirtti.

Buterin’in bu eylemleri ise büyük bir endişeyi, dolayısıyla fiyatta düşüşü tetikledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?