Eylül 8, 2023

Ethereum Fiyat Analizi: Altcoin Fiyatı Toparlanmaya Başladı, İşte Nedeni?


Ethereum (ETH) fiyatı son beş gündür kademeli olarak yükseliyor ve 1.610 dolar destek seviyesi civarında tutunuyor. Bu durum, son haftalarda Ethereum fonlarına nakit girişindeki azalma eğilimine rağmen gerçekleşti. Defillama’nın verilerine göre, ETH ağındaki Toplam Kilitli Değer (TVL) Nisan ayındaki 31 milyar doların üzerindeki yüksek seviyeden yaklaşık 21,59 milyar dolara düştü. Bu yaklaşık %33’lük bir düşüştür.

CoinShares’in yakın tarihli bir raporu da ETH fonlarının yılbaşından bugüne kadar yaklaşık 102 milyon dolarlık bir düşüş yaşadığını ve haftalık düşüşün yaklaşık 3,2 milyon dolar olduğunu gösteriyor. Bu zorluklara rağmen Ethereum, merkezi olmayan finans (DeFi) ve akıllı sözleşmeler için baskın platform olmaya devam ediyor. ETH’deki stablecoin piyasa değeri 66 milyar doların üzerindedir.

Ethereum ETF’si İvme Kazanıyor

Ethereum’un tartışma oranı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk spot ETF başvurusunun potansiyel onayını çevreleyen iyimserliğin etkisiyle kayda değer bir artış gösterdi. Özellikle, hem Cathie Wood’s Ark Invest hem de varlık yöneticisi 21Shares, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir spot Ethereum ETF’si için başvuruda bulundu.

Onay verilmesi halinde, bu spot Ethereum ETF’si, kurumsal yatırımcıların ve varlıklı aile ofislerinin ikinci en büyük dijital varlık dünyasına girmeleri için düzenlenmiş bir yol sunabilir.

ETH Fiyat Analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ETH’nin fiyatı değerlendirildiğinde, Ethereum, yılın başını karakterize eden yükseliş momentumunun kaybedilmesiyle birlikte, kısa vadeli düşüş eğiliminin artmasıyla karşı karşıya. Teknik açıdan bakıldığında, 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalar (MA’lar) arasında günlük bir “ölüm haçı” oluştuğu için ayılar şu anda bir avantaja sahip.

Bununla birlikte, altcoin boğalarının kritik destek/direnç seviyesini 1.734 dolardan aşmayı başarması halinde bu düşüş eğiliminin tersine dönebileceğini belirtmek önemlidir.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?