Ethereum (ETH) Yükselişini Etkileyebilecek Gelişmeler Neler?

0

Ethereum’un fiyatı geçen haftaya göre yüzde 24’ten fazla değer kazandı. Lider altcoin dün 4.000 dolar’ın üzerinde yeni bir ATH belirledikten sonra şu an 3.900 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. En büyük altcoin’in piyasa değeri de 4 milyar doların üzerinde.

Kripto merkezli bir veri şirketi olan The Tie’ın CEO’su Joshua Frank, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ETH’nin piyasadaki konumunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Birçok yatırımcı Ethereum’u altcoin piyasası için bir vekil olarak görüyor. Eth tüm zamanların en yüksek seviyesini zorlamaya devam ederken 24 saat boyunca tweet hacmi inanılmaz bir 59.000 seviyesi kaydetti.”

Ethereum işlemlerinin sayısı son zamanlarda 60.471.357 ATH’ye ulaştı. Altcoin’in önceki yüksek seviyesi olan 60.456.726, iki haftadan daha uzun bir süre önce, 23 Nisan’da görüldü.

Ethereum’un rallisi, 15 Nisan’da gerçekleşen Berlin güncellemesinin ardından hız kazanmaya başladı. Bunun yanı sıra, dijital koleksiyonların ve DeFi’ın artan popülaritesi de ETH’nin fiyat artışına oldukça katkıda bulundu. Aynı konuya ışık tutan Binance X’in genel müdürü Flora Sun şunları söyledi:

“Bugünlerde DeFi protokollerinde pek çok yenilik var. DeFi hala geleneksel finanstan çok daha yüksek bir getiri sunuyor, bu nedenle doğal olarak çok fazla kripto likiditesi çekiyor.”

Bunların yanında borsalardaki düşük ETH balance’ı, arzda bir azalmaya dönüşeceği için ETH için bir yükseliş işareti anlamına gelebilir ve böylece altcoin için ek bir yükseliş katalizörü sağlar.

Ethereum’un EIP-1559 gelişimi ve bu yıl Temmuz ayında izlenmesi planlanan Londra hard fork da potansiyel olarak ETH’nin fiyatını etkileyecektir. Kripto borsası Crypto.com’un baş işletme sorumlusu Eric Anziani, aynı şeyin altını çizerek şunları söyledi:

“Bu güncelleme işlem ücretlerini yakmaya başlayacak ve doğal olarak Ethereum’un enflasyon oranını düşürecek. Ağ kullanımı yeterince yüksek olursa, Ethereum deflasyonist hale gelebilir. Bu, piyasanın yeni fiyat vermeye başladığı yükseliş öngören bir gelişme.” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın