Ethereum (ETH) Yükselişini Etkileyebilecek Gelişmeler Neler?

Ethereum’un fiyatı geçen haftaya göre yüzde 24’ten fazla değer kazandı. Lider altcoin dün 4.000 dolar’ın üzerinde yeni bir ATH belirledikten sonra şu an 3.900 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. En büyük altcoin’in piyasa değeri de 4 milyar doların üzerinde.

Kripto merkezli bir veri şirketi olan The Tie’ın CEO’su Joshua Frank, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ETH’nin piyasadaki konumunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Birçok yatırımcı Ethereum’u altcoin piyasası için bir vekil olarak görüyor. Eth tüm zamanların en yüksek seviyesini zorlamaya devam ederken 24 saat boyunca tweet hacmi inanılmaz bir 59.000 seviyesi kaydetti.”

Ethereum işlemlerinin sayısı son zamanlarda 60.471.357 ATH’ye ulaştı. Altcoin’in önceki yüksek seviyesi olan 60.456.726, iki haftadan daha uzun bir süre önce, 23 Nisan’da görüldü.

Ethereum’un rallisi, 15 Nisan’da gerçekleşen Berlin güncellemesinin ardından hız kazanmaya başladı. Bunun yanı sıra, dijital koleksiyonların ve DeFi’ın artan popülaritesi de ETH’nin fiyat artışına oldukça katkıda bulundu. Aynı konuya ışık tutan Binance X’in genel müdürü Flora Sun şunları söyledi:

“Bugünlerde DeFi protokollerinde pek çok yenilik var. DeFi hala geleneksel finanstan çok daha yüksek bir getiri sunuyor, bu nedenle doğal olarak çok fazla kripto likiditesi çekiyor.”

Bunların yanında borsalardaki düşük ETH balance’ı, arzda bir azalmaya dönüşeceği için ETH için bir yükseliş işareti anlamına gelebilir ve böylece altcoin için ek bir yükseliş katalizörü sağlar.

Ethereum’un EIP-1559 gelişimi ve bu yıl Temmuz ayında izlenmesi planlanan Londra hard fork da potansiyel olarak ETH’nin fiyatını etkileyecektir. Kripto borsası Crypto.com’un baş işletme sorumlusu Eric Anziani, aynı şeyin altını çizerek şunları söyledi:

“Bu güncelleme işlem ücretlerini yakmaya başlayacak ve doğal olarak Ethereum’un enflasyon oranını düşürecek. Ağ kullanımı yeterince yüksek olursa, Ethereum deflasyonist hale gelebilir. Bu, piyasanın yeni fiyat vermeye başladığı yükseliş öngören bir gelişme.” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.