Ethereum (ETH) Rallisi Devam Ediyor: Fiyat 4.000 Dolar’ın Üzerine Çıktı

0

En büyük ikinci dijital varlık Ethereum, son zamanlarda piyasanın geri kalanına göre kayda değer bir yükseliş yaşadı. Geçen hafta BTC, BNB ve XRP gibi diğer büyük hacimli coin’leri geride bırakarak %38.8 oranında değer kazandı. ETH:BTC oranı, Temmuz 2018’den bu yana ilk kez bugün 0.07’yi geçti.

2021 yılı Ethereum ağındaki gelişmelerin sıklıkla gündeme geldiği bir dönem oldu. Bu yaz ETH, merakla beklenen EIP-1559 güncellemesine doğru hareket ederken deflasyonist baskı ile karşı karşıya. EIP-1559 güncellemesi, ağda üretilen ücretlere göre ETH token’larını yakacak ve muhtemelen ETH token’ının deflasyonist hale gelmesi sağlanacak. Güncellemenin 14 Temmuz’da yapılması planlanıyor ve Proof-of-Stake’in bu yıl içinde Ethereum’u ölçeklenebilirlik yolunda iyileştirmesi bekleniyor.

Bunların yanında piyasanın ETH konusundaki iyimserliğinin bir işareti olarak, Deribit borsası bugün erken saatlerde ETH’nin gördüğü en yüksek strike fiyatı (opsiyon sözleşmelerinde önceden belirlenmiş olan ve söz konusu varlık için ödenmesi gereken fiyat) olan 50.000 dolar’lık strike (kullanım) option seçeneği ekledi.

CME’nin ETH vadeli işlemlerine olan açık ilgi de arttı, bu da kurumların varlığın yakın zamandaki performansına dikkat ettiğini gösteriyor.

Söz konusu ralli, Ethereum’un piyasa değerini 475 milyar dolar’a kadar çıkardı. Bunun yanında küresel kripto para birimi piyasa değeri, piyasa çapındaki çılgınlığın ortasında 2.6 trilyon dolar’a dokundu. ETH ön plana çıkarken, ETC, EOS, BCH ve LTC gibi 2017 dönemi projeleri de değer kazandı. Piyasadaki bu kadar çok ısınma nedeniyle, yakında bir düzeltme yapılması beklenebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın