Ethereum (ETH) Rallisi Devam Ediyor: Fiyat 4.000 Dolar’ın Üzerine Çıktı

En büyük ikinci dijital varlık Ethereum, son zamanlarda piyasanın geri kalanına göre kayda değer bir yükseliş yaşadı. Geçen hafta BTC, BNB ve XRP gibi diğer büyük hacimli coin’leri geride bırakarak %38.8 oranında değer kazandı. ETH:BTC oranı, Temmuz 2018’den bu yana ilk kez bugün 0.07’yi geçti.

2021 yılı Ethereum ağındaki gelişmelerin sıklıkla gündeme geldiği bir dönem oldu. Bu yaz ETH, merakla beklenen EIP-1559 güncellemesine doğru hareket ederken deflasyonist baskı ile karşı karşıya. EIP-1559 güncellemesi, ağda üretilen ücretlere göre ETH token’larını yakacak ve muhtemelen ETH token’ının deflasyonist hale gelmesi sağlanacak. Güncellemenin 14 Temmuz’da yapılması planlanıyor ve Proof-of-Stake’in bu yıl içinde Ethereum’u ölçeklenebilirlik yolunda iyileştirmesi bekleniyor.

Bunların yanında piyasanın ETH konusundaki iyimserliğinin bir işareti olarak, Deribit borsası bugün erken saatlerde ETH’nin gördüğü en yüksek strike fiyatı (opsiyon sözleşmelerinde önceden belirlenmiş olan ve söz konusu varlık için ödenmesi gereken fiyat) olan 50.000 dolar’lık strike (kullanım) option seçeneği ekledi.

CME’nin ETH vadeli işlemlerine olan açık ilgi de arttı, bu da kurumların varlığın yakın zamandaki performansına dikkat ettiğini gösteriyor.

Söz konusu ralli, Ethereum’un piyasa değerini 475 milyar dolar’a kadar çıkardı. Bunun yanında küresel kripto para birimi piyasa değeri, piyasa çapındaki çılgınlığın ortasında 2.6 trilyon dolar’a dokundu. ETH ön plana çıkarken, ETC, EOS, BCH ve LTC gibi 2017 dönemi projeleri de değer kazandı. Piyasadaki bu kadar çok ısınma nedeniyle, yakında bir düzeltme yapılması beklenebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : crypto briefing


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.