Ethereum (ETH) Neden En Baskın Kripto Para?

Kripto para dünyasının ikinci devi Ethereum etkinliği, güncellemeleri ve en yüksek Github gönderim oranı ile ilk 4 arasında en baskın kripto para birimi olarak öne çıkıyor.

Ethereum geliştirme ekibi, onu en yoğun kripto para birimi yapmak için büyük bir çaba sarf ediyor ve günlük rutin gönderimler yapıyor.

Hakimiyetine rağmen, ETH 2.0’ın büyüme yolunda önüne engeller çıkıyor diyebiliriz. Vitalik Buterin, Ethereum ile ilgili gelişimleri ve istatistikleri Twitter hesabında paylaşırken, ademi merkeziyetin daha fazla darbe almış olabileceğini kabul ediyor.

Ancak, genelleme yaptığımız zaman Buterin’in geçtiğimiz 7 yılda Ethereum, PoS gibi uygulamalar için planları tüm hızıyla uygulanıyor. Planların bu şekilde doğru ilerlemesi Ethereum’un büyümesinin, Bitcoin’in her yarılanmayı yayınladığı fiyat rallileri gibi patlayıcı olmamasının nedeni olarak öne çıkıyor.

Baktığımız zaman ikinci dev kripto para biriminin piyasa değeri ve benimseme eğrileri pürüzsüz gözüküyor. Ethereum’un en hızlı büyüyen varlık olmasına karşın, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre ele alınması gereken bazı altcoin rakipler var. Bunlar LINK, ADA ve Ripple’ın XRP’si olarak dikkat çekiyor.

Ethereum’un her geçen gün aktif adresleri, benzersiz adresleri ve talebi oldukça artsa da, bu çift haneli büyümeyi garanti etmiyor.

ETH 2.0’daki geliştirme uygulamaları, artan benimseme oranına da dikkat çekiyor. Ethereum için çok fazla eleştiriye neden olan dezavantaj, ağındaki tıkanıklıktı. Yeni ETH 2.0 ile ağ ölçeklenebilir bir durumda ev DeFi projeleri bundan yararlanabiliyor.

Ethereum’un bu geliştirmelerine dayanarak, Bitcoin ile rekabet etmeyi veya alternatif olmayı tam anlamıyla hedeflemediğini söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.