Ethereum (ETH) Neden En Baskın Kripto Para?

0

Kripto para dünyasının ikinci devi Ethereum etkinliği, güncellemeleri ve en yüksek Github gönderim oranı ile ilk 4 arasında en baskın kripto para birimi olarak öne çıkıyor.

Ethereum geliştirme ekibi, onu en yoğun kripto para birimi yapmak için büyük bir çaba sarf ediyor ve günlük rutin gönderimler yapıyor.

Hakimiyetine rağmen, ETH 2.0’ın büyüme yolunda önüne engeller çıkıyor diyebiliriz. Vitalik Buterin, Ethereum ile ilgili gelişimleri ve istatistikleri Twitter hesabında paylaşırken, ademi merkeziyetin daha fazla darbe almış olabileceğini kabul ediyor.

Ancak, genelleme yaptığımız zaman Buterin’in geçtiğimiz 7 yılda Ethereum, PoS gibi uygulamalar için planları tüm hızıyla uygulanıyor. Planların bu şekilde doğru ilerlemesi Ethereum’un büyümesinin, Bitcoin’in her yarılanmayı yayınladığı fiyat rallileri gibi patlayıcı olmamasının nedeni olarak öne çıkıyor.

Baktığımız zaman ikinci dev kripto para biriminin piyasa değeri ve benimseme eğrileri pürüzsüz gözüküyor. Ethereum’un en hızlı büyüyen varlık olmasına karşın, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre ele alınması gereken bazı altcoin rakipler var. Bunlar LINK, ADA ve Ripple’ın XRP’si olarak dikkat çekiyor.

Ethereum’un her geçen gün aktif adresleri, benzersiz adresleri ve talebi oldukça artsa da, bu çift haneli büyümeyi garanti etmiyor.

ETH 2.0’daki geliştirme uygulamaları, artan benimseme oranına da dikkat çekiyor. Ethereum için çok fazla eleştiriye neden olan dezavantaj, ağındaki tıkanıklıktı. Yeni ETH 2.0 ile ağ ölçeklenebilir bir durumda ev DeFi projeleri bundan yararlanabiliyor.

Ethereum’un bu geliştirmelerine dayanarak, Bitcoin ile rekabet etmeyi veya alternatif olmayı tam anlamıyla hedeflemediğini söyleyebiliriz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın