Ethereum (ETH) Likidite Kriziyle Birlikte 1.200 Dolar’ın Üzerine Çıktı!

Ethereum (ETH) fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmek için başka bir girişimde bulundu ve 1.200 dolar seviyelerini aşan günlük grafiklerde %9 oranında bir artış yaşadı. Ethereum, hafta başında 900 dolara düştükten sonra önemli ölçüde toparlandı. Yazının kaleme alındığı sırada, ETH 136 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.214 dolardan işlem görüyor. ETH fiyatı yükseldikçe, borsalardaki ETH arzı ve likiditesi çok hızlı şekilde azalıyor.

Kripto analisti Alex Saunders, ETH talebinin oldukça hızlı arttığını belirtti. Alex, CryptoQuant’tan alınan verilere dayanarak, ETH borsa rezervlerinin birkaç saat içinde %20 oranında düştüğünü dile getirdi. Toplam borsa rezervleri 10 milyon dolardan 8 milyon dolara keskin bir düşüş gösterdi. Bu oranda devam ederse, borsalarda sadece önümüzdeki 48 saat içinde ek ETH coin kalmayabilir.

Böyle bir durumda, ETH fiyatında muhtemelen 1500 dolar’ın üzerine çıkan vahşi bir ralli olabilir. Başka bir kripto analisti Lark Davis, ETH balinalarının son birkaç hafta içinde çok sayıda kripto para toplamakta olduğunu belirtti. Balinalar yaklaşık 3 milyar dolar değerinde ETH satın aldı ve bu da borsa arzının yaklaşık %20’sini oluşturuyor.

Balinaların ralliyı hazırlandığı ve bu sefer ETH’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmaya çalıştığı açıkça görülüyor. ETH fiyatı şimdiden bugüne kadar %60’tan fazla değer kazandı. Glassnode verileri, borsalardaki ETH arzının Temmuz 2018’den bu yana en düşük seviyede olduğunu gösteriyor. Ayrıca, dolaşımdaki ETH arzının yalnızca %7’si şu anda borsalarda. Bunun yanında Glassnode verilerine göre 10.000’den fazla coin tutan ETH Adresleri 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.