Ethereum (ETH) Likidite Kriziyle Birlikte 1.200 Dolar’ın Üzerine Çıktı!

0

Ethereum (ETH) fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmek için başka bir girişimde bulundu ve 1.200 dolar seviyelerini aşan günlük grafiklerde %9 oranında bir artış yaşadı. Ethereum, hafta başında 900 dolara düştükten sonra önemli ölçüde toparlandı. Yazının kaleme alındığı sırada, ETH 136 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.214 dolardan işlem görüyor. ETH fiyatı yükseldikçe, borsalardaki ETH arzı ve likiditesi çok hızlı şekilde azalıyor.

Kripto analisti Alex Saunders, ETH talebinin oldukça hızlı arttığını belirtti. Alex, CryptoQuant’tan alınan verilere dayanarak, ETH borsa rezervlerinin birkaç saat içinde %20 oranında düştüğünü dile getirdi. Toplam borsa rezervleri 10 milyon dolardan 8 milyon dolara keskin bir düşüş gösterdi. Bu oranda devam ederse, borsalarda sadece önümüzdeki 48 saat içinde ek ETH coin kalmayabilir.

Böyle bir durumda, ETH fiyatında muhtemelen 1500 dolar’ın üzerine çıkan vahşi bir ralli olabilir. Başka bir kripto analisti Lark Davis, ETH balinalarının son birkaç hafta içinde çok sayıda kripto para toplamakta olduğunu belirtti. Balinalar yaklaşık 3 milyar dolar değerinde ETH satın aldı ve bu da borsa arzının yaklaşık %20’sini oluşturuyor.

Balinaların ralliyı hazırlandığı ve bu sefer ETH’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmaya çalıştığı açıkça görülüyor. ETH fiyatı şimdiden bugüne kadar %60’tan fazla değer kazandı. Glassnode verileri, borsalardaki ETH arzının Temmuz 2018’den bu yana en düşük seviyede olduğunu gösteriyor. Ayrıca, dolaşımdaki ETH arzının yalnızca %7’si şu anda borsalarda. Bunun yanında Glassnode verilerine göre 10.000’den fazla coin tutan ETH Adresleri 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın