Ethereum (ETH) Kritik Sürecinde Kısa Vadeli Hareket Nasıl Olacak?

0
243

Bitcoin’in (BTC) şok etkisi yaratan sert düşüşü alt koinlerde de deprem etkisi yaptı. Öyle ki en büyük alt koin Ethereum (ETH) sadece birkaç saat içinde 500 dolara kadar yakın bir düşüş gördü. Gün içerisinde de etkisini gösteren düşüş hareketi erken saatlerde 1352 dolara kadar anlık düşüşler gördü. Ethereum şu an için 1570 dolar bandında işlem görüyor.

Geçtiğimiz gün yaşanan piyasadaki düşüş ivmesi Ethereum’u 1500 dolarlara kadar düşürdü. Son 24 verilerinde 1780 dolar seviyesi üst bantta görünse de düşüş gün içinde 1350 dolara kadar yaşandı. En son şubat ayının başında bu seviyeyi görmüştü ve piyasalarda bir panik havasına neden oldu.

ETH/ USD Fiyat Tahmini ve Teknik veriler

Temel Destek Seviyeleri: 1476 dolar, 1355,14 dolar, 1260,11 dolar

Temel Direnç Seviyeleri:  1629 dolar, 1709,99 dolar, 1825,27 dolar

Ethereum (ETH) bir süredir yakaladığı yükseliş kanalı göstergelerini yaşadığı düşüşle kaybetmek üzere. Varlık kanalın alt sınırını aşan 2 sert düşüş mumuna dikkat çekiyor. Varlığın bu seviyede sıkışması kısa vadede trendin tamamen kaybolmasına neden olabilir. Varlığın önümüzdeki 6 ve 12 saatlik göstergeleri durumu daha net açıklayacaktır.

Şu an için kritik bir noktada duran ETH değeri fib düzeltmelerinde 50 günlük hareketli ortalama verilerine denk gelen destek olarak desteğini ilk olarak 1476 dolarda bulacaktır. Düşüşün daha sert olması durumunda ise 1355,14 ve 1260,11 dolara kadar düşüşlerde destek görmeye çalışacaktır.

Kaynak: Tradingview

Ethereum bu sert düşüşünü boğalardan bir tepkiyle beraber yükselme eğilimine geçebilir. Bu da varlık için bir dizi direnç noktasına götürecektir. İlk olarak 1629 dolarda kendisine bir direnç bulacaktır. Bu direnç noktasını 1709,99 ve 1825,27 dolar seviyeleri direnç olarak karşısına çıkacaktır.

50 günlük hareketli ortalama verileri (Mor çizgi) şu an ki ETH değerinin altında ve bu değer ETH için çok kritik. Varlığın bu seviyeye ve altına gerilemesi yeni bir düşüş trendine hızlıca baskılayabilir. SMA verileri (Beyaz çizgi) ise şu anki fiyatın oldukça üzerinde ve fiyatın baskılanmasında büyük bir problem oluşturuyor.

Kaynak: Tradingview

50 günlük hareketli ortalama verileri (Mor çizgi) şu an ki ETH değerinin altında ve bu değer ETH için çok kritik. Varlığın bu seviyeye ve altına gerilemesi yeni bir düşüş trendine hızlıca baskılayabilir. SMA verileri (Beyaz çizgi) ise şu anki fiyatın oldukça üzerinde ve fiyatın baskılanmasında büyük bir problem oluşturuyor.

Sonuç

Günlük grafiklerde yer alan RSI verileri 50 nötr seviyesi altında ve stokastik RSI verileri aşırı satım bölgesine doğru itilmiş görünüyor. Panik haline geçen yatırımcıların bu durumu ortaya çıkarması piyasalarda ciddi bir kayba ve ETH düşüşünün hızlanmasına neden oldu. MACD verileri de diğer indikatör verileri gibi düşüş eğilimini dünkü düşüş sonrası devam ettirdi. ETH için belirlenen destek ve direnç noktalarına yönelme hareketi varlığın önümüzdeki saatlerdeki değerine bağlı olarak belirlenecek. Trend kanalının kaybedilmesi düşüş hareketini destek noktalarına kadar düşürebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın