Ethereum (ETH) İçin Kritik Seviye!

0

Analistler, Ethereum’un makro zaman diliminde destek olarak fiyatı 350 dolar civarında tutması durumunda, fiyatın zamanla 700 dolara ulaşacağını düşünüyor.

Kısa süre önce bir kripto para analisti aşağıdaki grafiği paylaştı. Cold Blooded Shiller isimli Twitter kullanıcısının paylaştığı bu grafik geçtiğimiz iki yılda 350 dolarlık bölgenin ETH için çok önemli olduğunu gösteriyor. 2017 yılında, ralli için 1.400 dolara ulaşma rampası olarak görev aldı. Ayrıca, 2018’in ortasında, bu bölge Bitcoin’in büyük bir düşüşün ardından az da olsa değer kazanmasını sağladığı bir nokta olarak hareket etti.

Bunun yanında ETH büyümesini destekleyen bir diğer faktörde, Ethereum ağının hash rate’idir. Ethereum ağının hash rate’i son zamanlarda saniyede 250 terahash’ın üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, metrik 250 terahash’a ulaştığında yani 2018’in ortasında tüm zamanların en yüksek seviyelesini test ettikten de sonra, fiyatlar düştükçe hash rate’de çarpıcı bir şekilde düştü. Aşağıdaki grafikte bunu daha iyi görebilirsiniz.

Ethereum ağının güvenliği, %51 saldırıları gerçekleştirmek imkansız hale geldiği için, yüksek hash rate ile artar. Bunun yanında Ethereum 2.0 güncellemesine dair, Zinken testinin başarılı olduğu bilgisi paylaşıldı. 12 Ekim 2020 tarihinde sorunsuz çalıştığı duyurulan Zinken testi, Ethereum 2.0’a geçiş sürecinde büyük bir adım. ETH2 Aşama 0 için son test ağının Zinken olduğunu belirtmekte fayda var.

Analistler, bu gibi gelişmelerin Ethereum’un faydasını önemli ölçüde artırarak fiyatları yükselteceği konusunda iyimser.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın