Ethereum (ETH) Fiyatı Yükselirken, Ağdaki Bu Değişimler Dikkat Çekiyor!

0

2 Nisan Cuma günü, Ethereum (ETH) fiyatı 2000 dolar seviyelerini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulştı. Son 24 saatte, ETH 2100 dolar seviyelerinin üzerinde hareket ederek %5 daha değer kazandı. Ethereum’daki son fiyat rallisi, on-chain faaliyetindeki gelişmelerin ortasında geldi.

On-chain veri sağlayıcısı Santiment’e göre, Ethereum adres aktivitesi yeni bir 35 ayın en yüksek seviyesine ulaşırken aynı zamanda yeni ATH’ler de yükseldi. ETH adres aktivitesi, son birkaç aydır DeFi pazarındaki yükselişle birlikte zaten artıyordu.

Diğer yandan, on-chain göstergelerdeki bir diğer gelişme de sabit olan günlük yeni adreslerle ilgili. Dünya çapında giderek daha fazla yatırımcı, her geçen gün Ethereum ekosistemiyle ilişkilendiriliyor. Bir Santiment raporu, ETH’nin sosyal hacminin son 40 günde yükseldiğini de gösteriyor. Raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Kripto sosyal medyasında Ethereum ile ilgili sözlerin miktarı 40 günün en yüksek seviyesine ulaşarak, ikinci en büyük coin’e spekülatif ilginin arttığına ve topluluk içinde büyüyen FOMO’ya işaret ediyor.”

Ayrıca borsalardaki ETH arzı düşmeye devam ederken, analistler kripto için büyük bir kurumsal ilgi olduğunu düşünüyor. CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, geçen hafta Coinbase’de 400 bin ETH miktarında büyük bir çekilme olduğunu kaydetti.

Analistler bu yılın Ethereum için çok daha yüksek bir fiyat hedefi olduğunu düşünüyor. Bazı analistler bu yılın sonuna kadar 10.000 dolar fiyat hedefi verdiler.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın