Şubat 25, 2022

Ethereum (ETH) Fiyatı Toparlanıyor ancak Önemli Bir Düşüş Riski Var!

Ethereum fiyatı, 24 Şubat’ta yaşadığı son düşüşlerin ardından toparlanmayı başarırken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya askeri operasyonları başlattı. Piyasadaki iyimserliğe rağmen, bazı göstergeler ETH’nin henüz kontrolden çıkmadığını gösteriyor.

Ethereum (ETH) fiyatı, 18 Şubat tarihinde 12 saatlik grafikte yükselen kamanın altına düştü ve radarda %28’lik bir düşüşle 2.055 dolara kadar geriledi. ETH fiyatı 24 Şubat tarihinde ise 2.301 dolara kadar geriledi ve ABD başkanı Joe Biden’ın Rusya’ya yeni yaptırımlar uygulanacağı haberleri sonrası %13 oranında toparlanmayı başardı.

Ancak, genel yatırımcı duyarlılığını ölçen “the Arms Index (TRIN)”, piyasada hala alıcılardan daha fazla satıcı olduğunu ortaya koydu.

Alıcılar için ilk destek seviyesi, %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesinde 2.615 dolarda, ardından %78.6 Fibonacci düzeltme seviyesinde 2.398 dolarda yer alıyor.

Ethereum fiyatı, sonunda 24 Ocak’ın düşüğü 2.160 dolara ulaşmadan önce, 22 Ocak’ın düşüğü 2.300 dolara doğru gerileyebilir.

Satış emirlerindeki ek bir artış, Ethereum fiyatını 2.055 dolarlık karamsar hedefe doğru itebilir. Bununla birlikte, satın alma baskısında bir artış meydana gelirse, Ethereum fiyatı bir sonraki 21 on iki saatlik Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) 2,773 dolardan hedefleyebilir.

Alıcılar piyasaya girmeye devam ederse, Ethereum fiyatı 50 on iki saatlik SMA, 100 on iki saatlik SMA ve %38.2 Fibonacci düzeltme seviyesinin kesiştiği bir sonraki 2.851 doları hedefleyecek.

Yükseliş duyarlılığındaki bir artış ise, alıcıları “Momentum Ters Çevirme Göstergesi (MRI)” tarafından verilen direnç çizgisine 3.139 dolardan ulaşmadan önce 3.015 dolardan %23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesine ulaşmaya teşvik edebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.