Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum son zamanlarda hard forklerle (güncellemeler) çokça anılmıştı. İşlem hızını arttırmak ve güvenlik açıklarını kapatmak için yoğun bir program içindeydi. Bilindiği üzere 26 Ekim’de fiyatı 196 Dolar’a kadar yükseltmişti ve şimdilerde ise 130 Dolar civarında hareketlerine devam ediyor.

Son analizimizden bu yana ETH, azalan fiyat kanalının alt sınırında güçlü bir destek bulmayı başardı. Geri tepme sonrasında kripto para birimi yükselmeye başladı, ancak 133,50 Dolar’daki güçlü direncin üstesinden gelemedi. Bu seviye, Kasım ayı boyunca güçlü bir destek sağlamıştır ve ilerlemeye eşit bir direnç seviyesi sağlaması beklenmektedir.

ETH’nin yükseliş göstermesi için Aralık ayının en yüksek seviyesi 152 Dolar’a yükselmesi gerekiyor. Eğer ETH 120 doların altına düşecek olsaydı, İşte o zaman ciddi bir düşüş trendi olarak kabul edilirdi.

133,50 Dolar’lık direnç çok güçlü ise, ilk destek 128 dolar. Bunun altında, ek destekler ise 120 Dolar, 118 Dolar ve 116 Dolar seviyesinde bulunuyor. Alternatif olarak, boğalar (yükseliş trendi) 133.50 Dolar direncinin üzerine çıkarsa, ilave direnç 145 Dolar ve 152 Dolar seviyelerinde bulunuyor. Bunun ötesinde, 158 Dolar, 165 Dolar ve fiyat kanalının üst sınırında daha yüksek dirençler bekleniyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.