Ethereum (ETH) Ayıları 2000 Doları Hedefledi ancak Boğalar Savunmaya Hazır!

Ethereum (ETH) fiyatı bir toparlanma için hazır görünüyordu ancak Fed bu planı kırmayı başardı ve şimdi ETH’nin yatırımcıları geri çekmek için daha fazla düzeltme yapması gerekiyor.

Düşüşler birçok boğa için acı verici olsa da tünelin sonunda ışık görünüyor çünkü birkaç teknik temel ile birlikte çok kalın bir destek bandı devreye giriyor. Önümüzdeki hafta ETH fiyatının %20 civarında bir düşüşle 2.000 dolara düşmesini beklemek önemli olacaktır ancak ardından boğalar tarihi seviyeye sıçrayacağı için bir yükseliş trendi başlaması mümkün olabilir.

Ethereum fiyatında 2.000 Dolar, Yatırımcıların Katılımı İçin Karşı Konulmaz Olacak

Ethereum fiyatı, Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerini test ettikten sonra zaten yaklaşık %50 düştü. Daha sonra, testin oldukça düşüş eğilimi gösterdiği ve önümüzdeki hafta devam edecek gibi görünen bir satış sürecini tetiklediği görüldü. Bu hafta bile boğalar trendi kırmaya çalıştı ancak 2,695 dolarlık bir yükseliş direnciyle tekrar reddedildi. Bu konuda herhangi bir boğa veya ayı tuzağına düşmemek için tarihi seviyelerin işaretlenmesi ve dikkate alınmasının önemini kanıtlıyor.

Bununla birlikte, Ethereum fiyatının destek arayışında daha düşük seviyeleri beklemek mantıklı olabilir. Sıralanan bir sonraki destek, tarihsel seviye olarak 2.000 dolar ve ilgili ek bir tarihi destek seviyesi olan 1.929 dolar ile biraz daha düşük olan doğru destek olabilir.

Göreceli Güç Endeksi o zamana kadar aşırı satımı gösterecek ve ayıların kazançlarını göreceği sürece, bu alan boğaların içeri girmesi için birçok fırsat yaratabilir.

Boğaların sabrının test edilmesi gerekmeyebilir çünkü yeni bir hafta sık sık yeni bir iyimserlik getirir. Bu, Pazartesi günü boğaların kapılardan fırladığı ve ETH fiyatını 2.695 dolara hızla ittiği hızlı bir U dönüşü yaratabilir.

Haftanın başındaki bu hareketle, hedef 3.018 dolara ayarlanabilir ve bununla 55 günlük Basit Hareketli Ortalama bir sonraki 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın altına kırılmaya ayarlandığından bir ölüm çapraz oluşumu önlenir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.