Ethereum (ETH) 2021’de Bitcoin’i Yakalayabilir Mi?


Son güncellenme : 27.12.2020 - 07:54

Bitcoin bugün 27.000 dolar’ı aşan olağanüstü bir başlattı ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 27.650 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bu Bitcoin rallisi, yakın zamanda durmayacak gibi görünüyor.

Bitcoin büyük kazançlar elde ederken, bazı altcoin’ler onu takip etti. Ethereum (ETH) kritik direncini aştı ve 650 dolar seviyesinin %4 üzerine çıktı. Birçok analist, ETH fiyat rallisinin daha yeni başladığına ve 2021’in ETH için oyunun kurallarını değiştiren bir yıl olabileceğine inanıyor.

Yüzde getiriler açısından, ETH aslında 2020’de BTC’ye göre daha iyi performans gösterdi. Ethereum’un (ETH) yılbaşından bugüne getirileri %400 iken BTC için bu %300. Ancak gerçek şu ki, BTC 2017’nin en yüksek seviyesinden %30 daha yüksekken, ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50 kadar daha aşağıda işlem görüyor.

Pek çok piyasa analisti, 2021’in ETH yılı olabileceğini düşünüyor. Tıpkı Bitcoin gibi, Ethereum‘a olan kurumsal ilgi, daha yavaş olsa da artıyor. Grayscale Etherem Trust (ETHE), son birkaç ayda kurumlardan büyük yatırımların geldiğini gördü.

Grayscale Ethereum Trust (ETHE) şu anda 1.7 milyar dolar’dan fazla yönetimi altındaki varlığa (AUM) sahip. ETHE’nin hisseleri şimdiden yıllık bazda %700 arttı. Birçok analist, Bitcoin rallisi durduktan sonra paranın altcoin’lere akmaya başlayacağına ve ETH’nin yatırımcıların ilk tercihi olacağına inanıyor.

Bununla birlikte iki hafta önce, Chicago Ticaret Borsası (CME Group), Şubat 2021’de nakit ödemeli Ethereum (ETH) Vadeli İşlemleri alım satımına başlayacağını duyurdu. Bu, ETH’de kurumsal parayı çeken önemli bir tetikleyici nokta olacaktır. CME, Aralık 2017’de Bitcoin Vadeli İşlemlerini başlatan ilk şirket olmuştu ve BTC’ye kurumsal katılımı tetikledi.

Ethereum’un 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 dolar’ı geçmesi çok muhtemel, bu da önümüzdeki yıl neredeyse %100 fiyat artışı yaşanabileceğini gösteriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?