Mart 11, 2024

Ethereum ETF Onayında Büyük Gelişme: Uzmanlar İçeriden Gelen Bilgileri Paylaştı!

SEC’in Ethereum ETF ya da spot Borsa Yatırım Fonu onaylama olasılığı, son zamanlarda belirgin şekilde azalmaya başladı. Polymarket gibi platformlardaki piyasa duyarlılığıyla %24’e kadar sert bir gerileme kaydetti.

Kripto topluluğunun başlangıçtaki iyimserliğine rağmen, son gelişmeler Ethereum ETF’lerinin özellikle beklenen karar tarihi olan 23 Mayıs öncesinde, SEC’in onayını alma şansını azalttığına işaret ediyor. Fox Business muhabiri Eleanor Terrett, SEC’in söz konusu ETF’lere yaklaşımında önemli bir değişiklik olduğunu ortaya çıkardı.

İçeriden gelen bilgilere göre, Gary Gensler liderliğindeki SEC’in Bitcoin ETF’lerine göre ETH ETF’leriyle ilgili daha az ilgili olduğu ve Bitcoin ETF’lerinde kaydedilen ilerlemeye daha az dikkat ettiği öne sürülüyor.

Ayrıca, SEC’in Bitcoin ETF’lerini onaylamasından memnun olmayan isimlerin, örneğin Senatör Elizabeth Warren gibi, Ethereum ürünlerine yönelik düzenleyici baskıyı artırdığı görülüyor.

Ethereum ETF Şansı Zora Giriyor

SEC, kısa bir süre önce, BlackRock ve Fidelity gibi finans devlerinin de içinde bulunduğu çeşitli Ethereum ETF tekliflerine ilişkin kararını erteledi.

Bu beklenen bir sonuç olsa da, piyasa analistleri tarafından, bu durumun daha fazla belirsizlik yarattığı görülüyor. Bu gecikme, SEC’in önceki Bitcoin ETF’leriyle ilgili tereddütlerini yansıtan bir temkinli yaklaşım olduğunu gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bloomberg’de kıdemli bir analist olan Eric Balchunas, Ether ETF’lerine yönelik beklentileri yumuşattı ve onları bir assolistin ardından gelen bir açılış gösterisine benzetti.

Variant’ın baş hukuk sorumlusu Jake Chervinsky’e göre, SEC’in temkinli yaklaşımının, siyasi direnç ve piyasa oynaklığından etkilendiği belirtiliyor.

Ancak, kripto endüstrisi umutlu olmaya devam ediyor ve düzenleyicinin gelecekteki eylemlerinde ve yorumlarında potansiyel onay sinyallerini aramaya devam ediyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?