Mart 26, 2024

Ethereum ETF Onayı için Şans Kalmadı mı? Uzmanlar Son Gelişmeleri Paylaştı


Kripto para piyasası VanEck’in Ethereum ETF başvurusunun son tarihine yalnızca bir ay kala ABD’de SEC’in onay verip vermeyeceğini takip ediyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yılın başında Bitcoin ETF’sinin onayı sektöre damga vurmuş ve işleri yoluna koymuştu.

Bloomberg ETF Analisti Eric Balchunas’a göre SEC’in onay olasılığı şu anda “kötümser %25’e” gerilemiş durumda. Bu da yatırımcılar için bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

Piyasa analistine göre, SEC ile muhtemel başvuru sahipleri arasındaki iletişim büyük ölçüde azalmış durumda. Katılım eksikliğine ve kasıtlı ertelemeye dikkat çeken Eric Balchunas, işaretlerin iyi olmadığına inanıyor.

Ethereum ETF’sine yönelik iyimserlik, piyasa analistleri tarafından her geçen ay daha da azaldı. Ocak ayındaki spot Bitcoin ETF onayına kadar, SEC ile başvuru sahipleri arasında, başvurularında nelerin değiştirileceğine dair belirli talimatlar içeren çok sayıda iletişim vardı. Ancak ETH ETF’si konusunda bu türden bir iletişim neredeyse hiç yapılmadı ve onay olasılığını azalttı.

Ethereum Bir “Menkul Kıymet” mi Tartışması!

Ethereum ETF onayının önündeki en büyük engellerden biri, piyasa düzenleyicisinin bir menkul kıymet olarak potansiyel statüsüne ilişkin endişeleri.

Basında yer alan son haberler, Ethereum Vakfı’nın isimsiz bir devlet otoritesi tarafından soruşturma altında olduğunu vurgulamaktadır. Ardından ABD SEC’in, Ethereum ile bağlantıları olan işletmelere, ilişkilerinin niteliğini anlamak için mahkeme celbi çıkardığına dair raporlar geldi. Spekülasyonlar, düzenleyicinin Ethereum’u bir menkul kıymet olarak etiketlemek için daha uygun bir temel oluşturmak istediğini gösteriyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?