Ethereum Düşüş Yaşarken Bu Altcoin’ler Yatırımcıların Radarında!


Chainlink (LINK) Ağustos sonunda ılımlı kazançlar elde ederken Ethereum (ETH) geriledi. Bu arada, şu anda satış öncesi beta aşamasında olan Domini (DOMI) yatırımcılar için merak konusu.

Chainlink, SWIFT İşbirliğinin Ardından Yükseliş Görünümünü Koruyor

31 Ağustos’ta SWIFT, tokenize edilmiş varlıkları kamu ve özel blok zincirleri arasında başarıyla transfer ettiklerini duyurdu.

Bu denemede SWIFT, Chainlink ve BNY Mellon ve ANZ gibi büyük finans kuruluşlarıyla işbirliği yaptı.

Analistler bu haberi olumlu olarak değerlendirdi ve önümüzdeki zamanlarda LINK’i destekleyeceği görüşünde. Ancak, LINK 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında %1,2 değer kazanarak 5,94 dolardan 6,01 dolara yükseldi. Bu, token’ın piyasa değerini marjinal olarak 3,20 milyar dolardan 3,23 milyar dolara çıkardı.

1 Eylül 2023 itibarıyla, MACD ve SMA 10 başta olmak üzere aylık göstergeler düşüş eğilimini sürdürdü. Bu nedenle, LINK’in önümüzdeki günlerde muhtemelen daha fazla kayıp yaşaması mümkün.

Ethereum Bitwise’ın Duyurusunun Ardından Düştü

31 Ağustos 2023 tarihinde Bitwise, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için yaptığı borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu beklenmedik bir şekilde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) geri çekti. Bu geri çekilme, Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zaferden birkaç gün sonraydı.

Bununla birlikte, uzmanlar ETH‘nin önümüzdeki zamanlarda daha fazla kayıp yaşayacağını tahmin ediyor. Altcoin, 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında %3,6 düşüşle 1.706 dolardan 1.645 dolara geriledi. Bu daralma aynı zamanda ETH’nin piyasa değerinin de %3,4 oranında azalarak 205 milyar dolardan 198 milyar dolara gerilediğini gösterdi.

Ethereum’un görünümü düşüş eğilimini sürdürse de, yatırımcılar yakın gelecekte bir boğa koşusu olasılığı konusunda iyimser.

1 Eylül 2023 itibarıyla Ethereum’un aylık teknik göstergeleri yükselişe geçti. Özellikle, coin’in EMA 50 ve SMA 50 seviyeleri önümüzdeki günlerde alım baskısına işaret ediyor.

ETH ayıları kontrol altına almakta zorlanırken, Domini sağlam ve alıcılar tarafından değerlendiriliyor.

Domini Ön Satışta Daha Fazla Kazanç Elde Etmeye Hazırlanıyor

Domini, sanat ve yeniliği harmanlayarak geleneksel sanat piyasası ile blok zinciri arasındaki boşluğu doldurmayı hedefliyor. Platform, yatırımcıların saygın sanat eserlerine erişimini genişletmek için fraksiyonelleştirme gibi çözümlerden yararlanıyor.

Domini, yatırımcıların üst düzey sanat eserlerinin bir kısmına sahip olarak uygun fiyatlı sanata erişmelerini sağlıyor. Sadece yatırım seçenekleri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda danışmanlık hizmetleri de veriyor. Domini, yatırımcı güveni için sanat eserlerini tokenlaştırır ve token’ın sahiplerine ekstra faydalar sağlaması mümkün.

Domini’nin yerel ERC-20 tokenı olan DOMI, toplam arzı kademeli olarak azaltarak değerini korumaya yardımcı olabilecek deflasyonist bir özelliğe sahiptir. Ayrıca, sahipler sanatla desteklenen NFT’lerin ticaretini yapma seçeneğine sahiptir. Analistler ön satış aşamasındaki potansiyeli konusunda iyimser.

Domini, 1 Eylül 2023 itibariyle ön satışının beta aşamasındaydı. Halka açık ön satışın 1. aşamasında DOMI, %23,8’lik bir artışla 0,0021 dolardan 0,0026 dolara çıkarak 0,0026 dolardan satışa sunulacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Crypto.news

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?