Ethereum Classic (ETC) Fiyatı Neden Yükselişe Geçti?

0

Ethereum Classic’in fiyatı son bir haftadır parabolik bir yükseliş trendi içinde ve token keşfedilmemiş bölgelere doğru ilerlemeyi sürdürüyor. Coinmarketcap verilerine göre ETC bugün 100.16 dolar seviyesinde yeni bir ATH belirledi

Ancak, kullandığınız borsaya bağlı olarak çok daha farklı fiyat seviyeleriyle karşılaşıyor olabilirsiniz. Coinbase’de fiyat, şu an yaklaşık 107 dolar seviyesindeyken, Binance’de yaklaşık 98 dolar seviyesinde.

Büyük fiyat tutarsızlığı muhtemelen kısa ömürlü, fakat yükselen fiyat hareketi oldukça açık. Yükseliş trendi, piyasadaki genel coşku, ETC’nin popüler ticaret uygulamalarında listelenmesi ve rakip blockchain’deki büyük değişikliklerle ilgili olabilir.

ETC şu anda üç önemli borsa listelenmesinden yararlanıyor: Binance, Coinbase ve Robinhood. Binance, dünyada en çok kullanılan borsa olsa da, diğer ikisi, kullanıcı deneyimine odaklandıklarından ve işlem yapmayı kolaylaştırdıklarından, yeni kripto yatırımcıların tercihleri arasında yer alıyor.

Yükselişte teknik nedenler de işin içinde olabilir. Ethereum blockchain’i, ETH madenciliğini ortadan kaldıracak olan, blockchain’e bağlı bilgisayarların onu güvence altına aldığı ve son derece zor kriptografik bulmacaları çözerek token’lar kazandığı bir Proof of Stake Ethereum 2.0 blockchain’ine geçişin tam ortasında.

Fiyat artışıyla birlikte ETC’ye olan ilginin artığını da söylemek mümkün. ETC’ye gösterilen ilgi, geçtiğimiz günlerde rekor üstüne rekor kıran Ethereum ile ilgili de olabilir. ETH’ye çok daha ucuz bir alternatif olarak gösterilen ETC, yıl içinde kazanılan değer bakımından da ETH’yi geride bırakmayı başardı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın