Ethereum Classic (ETC) Fiyatı Neden Yükselişe Geçti?

Ethereum Classic’in fiyatı son bir haftadır parabolik bir yükseliş trendi içinde ve token keşfedilmemiş bölgelere doğru ilerlemeyi sürdürüyor. Coinmarketcap verilerine göre ETC bugün 100.16 dolar seviyesinde yeni bir ATH belirledi

Ancak, kullandığınız borsaya bağlı olarak çok daha farklı fiyat seviyeleriyle karşılaşıyor olabilirsiniz. Coinbase’de fiyat, şu an yaklaşık 107 dolar seviyesindeyken, Binance’de yaklaşık 98 dolar seviyesinde.

Büyük fiyat tutarsızlığı muhtemelen kısa ömürlü, fakat yükselen fiyat hareketi oldukça açık. Yükseliş trendi, piyasadaki genel coşku, ETC’nin popüler ticaret uygulamalarında listelenmesi ve rakip blockchain’deki büyük değişikliklerle ilgili olabilir.

ETC şu anda üç önemli borsa listelenmesinden yararlanıyor: Binance, Coinbase ve Robinhood. Binance, dünyada en çok kullanılan borsa olsa da, diğer ikisi, kullanıcı deneyimine odaklandıklarından ve işlem yapmayı kolaylaştırdıklarından, yeni kripto yatırımcıların tercihleri arasında yer alıyor.

Yükselişte teknik nedenler de işin içinde olabilir. Ethereum blockchain’i, ETH madenciliğini ortadan kaldıracak olan, blockchain’e bağlı bilgisayarların onu güvence altına aldığı ve son derece zor kriptografik bulmacaları çözerek token’lar kazandığı bir Proof of Stake Ethereum 2.0 blockchain’ine geçişin tam ortasında.

Fiyat artışıyla birlikte ETC’ye olan ilginin artığını da söylemek mümkün. ETC’ye gösterilen ilgi, geçtiğimiz günlerde rekor üstüne rekor kıran Ethereum ile ilgili de olabilir. ETH’ye çok daha ucuz bir alternatif olarak gösterilen ETC, yıl içinde kazanılan değer bakımından da ETH’yi geride bırakmayı başardı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.