Ethereum Çalışanı ABD’de Tutuklandı!

Ethereum Vakfında araştırmacı olarak çalışan Virgil Griffith, FBI tarafından tutuklandı.

Ethereum Vakfında aktif olarak görev alan, 36 yaşındaki Virgil Griffith, Kuzey Kore’ye yardım ederek, ABD yasalarını çiğnediği gerekçesiyle tutuklandığı bildiriliyor. Virgil Griffith, Kuzey Kore’ye ABD yaptırımlarından kaçacak şekilde, üst düzey teknik bilgileri verdiği iddia ediliyor.

Daha önce kripto paraların nasıl kullanılacağı ve blockchain teknolojisinin avantajları hakkında bir sunum yapmak için Kuzey Kore’ye giden Virgil Griffith, ABD New York Güney Mahkemesi tarafından tutuklandığı duyuruldu. Griffith’in Nisan ayında Kuzey Kore’ye yaptığı bu ziyaret için, ABD Dış Bakanlığından da izin almadığı söyleniyor. Yetkililerden izin almayan araştırmacının, Kuzey Kore’ye Çin üzerinden geçtiği iddia ediliyor.

New York Güney Bölgesi Savcısı Geoffrey Berman konuyla alakalı şöyle konuştu:

“Virgil Griffith’in, para aklama ile alakalı ve Kuzey Kore’nin yaptırımlarından kaçınması için bazı teknik bilgiler verdiği iddia ediliyor. Eğer bunlar doğruysa, Virgil Griffith, Devlet Başkanın, Kuzey Kore’nin tehlikeli rejimine karşı uyguladığı yaptırımları, tehlikeye attı demektir.”

Griffith, Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasasını ihlal etmek suçundan en fazla 20 yıllık hapis istemiyle yargılanacağı gelen söylentiler arasında…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.