Ethereum, Bitcoin’i Geride Bıraktı Ancak Dikkat!

0
Ethereum, Bitcoin'i Geride Bıraktı Ancak Dikkat!

Ethereum‘da uzun süredir beklenen “Birleştirme (The Merge)” güncellemesi öncesinde Ethereum’daki ticaret faaliyetleri tarihte ilk kez Bitcoin’i geride bıraktı ve yatırımcılarına umut verdi. Bu durum ise Bitcoin’in Ethereum’a ilk kez yenilmesi anlamına geliyor.

Ethereum opsiyonlarında süresi gelmemiş değer 8,2 milyar dolara ulaşırken, Bitcoin‘in opsiyonlarında bu sayı 5,4 milyar dolar civarında yer alıyor. İki varlık arasındaki bu kadar büyük bir fark, Bitcoin’in piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi kadar oynaklık göstermemesi ve onu hedef alan herhangi bir büyük haber olmamasıyla da bağlantılı gibi görünüyor.

The Merge güncellemesine az bir zaman kala bu eğilimin devamını büyük olasılıkla göreceğiz ve Ethereum ve hatta Ethereum Classic türevlerindeki ticaret hacmi artmaya devam edecektir. Gelecek olan bu güncellemenin blockchain için en büyük güncelleme olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.

Bitcoin opsiyonlarındaki düşen hacme ek olarak, Ethereum vadeli işlemlerdeki pozisyonlar, türev piyasasını yakından takip eden trader’ların göz önünde bulundurması gereken bir veridir. Opsiyonlar yaygın olarak kullanılan bir araç olsa da, perakende trader’lar ve yatırımcılar, spot varlıklar yerine kripto para birimlerinde vadeli işlemleri tercih ediyor.

BTC vadeli işlemlerindeki ticaret hacminin yedi günlük hareketli ortalaması, Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı, bu da trader’ların ya ilgilenmediğini ya da ilk kripto para biriminin öngörülebilir gelecekte hangi yönde hareket edeceğinden emin olmadıklarını gösteriyor.

Basın zamanında, Ethereum çoğunlukla Bitcoin’in fiyat performansını taklit ediyor, ancak daha fazla oynaklık sergiliyor. Birleşme öncesindeki ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı 1.890 dolar fiyat seviyesinde kalırken, Bitcoin 23.850 dolarda mücadele ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın