Ethereum, Bitcoin’i Geride Bıraktı Ancak Dikkat!


Ethereum‘da uzun süredir beklenen “Birleştirme (The Merge)” güncellemesi öncesinde Ethereum’daki ticaret faaliyetleri tarihte ilk kez Bitcoin’i geride bıraktı ve yatırımcılarına umut verdi. Bu durum ise Bitcoin’in Ethereum’a ilk kez yenilmesi anlamına geliyor.

Ethereum opsiyonlarında süresi gelmemiş değer 8,2 milyar dolara ulaşırken, Bitcoin‘in opsiyonlarında bu sayı 5,4 milyar dolar civarında yer alıyor. İki varlık arasındaki bu kadar büyük bir fark, Bitcoin’in piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi kadar oynaklık göstermemesi ve onu hedef alan herhangi bir büyük haber olmamasıyla da bağlantılı gibi görünüyor.

The Merge güncellemesine az bir zaman kala bu eğilimin devamını büyük olasılıkla göreceğiz ve Ethereum ve hatta Ethereum Classic türevlerindeki ticaret hacmi artmaya devam edecektir. Gelecek olan bu güncellemenin blockchain için en büyük güncelleme olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.

Bitcoin opsiyonlarındaki düşen hacme ek olarak, Ethereum vadeli işlemlerdeki pozisyonlar, türev piyasasını yakından takip eden trader’ların göz önünde bulundurması gereken bir veridir. Opsiyonlar yaygın olarak kullanılan bir araç olsa da, perakende trader’lar ve yatırımcılar, spot varlıklar yerine kripto para birimlerinde vadeli işlemleri tercih ediyor.

BTC vadeli işlemlerindeki ticaret hacminin yedi günlük hareketli ortalaması, Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı, bu da trader’ların ya ilgilenmediğini ya da ilk kripto para biriminin öngörülebilir gelecekte hangi yönde hareket edeceğinden emin olmadıklarını gösteriyor.

Basın zamanında, Ethereum çoğunlukla Bitcoin’in fiyat performansını taklit ediyor, ancak daha fazla oynaklık sergiliyor. Birleşme öncesindeki ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı 1.890 dolar fiyat seviyesinde kalırken, Bitcoin 23.850 dolarda mücadele ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?