Kasım 23, 2022

Ethereum Balinalarından Beklenmeyen Birikim Çılgınlığı – Fiyat Artışı Gelebilir Mi?


Büyük Ethereum balinaları kısa süre önce tek bir günde 947.000’den fazla ETH token’ı topladı ve bu, son bir yılın en büyük beşinci günlük birikimi oldu.

Kripto alanında tanık olunan piyasa gerilemesinin ortasında ortaya çıkan satış modeline rağmen, büyük Ethereum balinaları yakın zamanda bir günde 1.03 milyar dolar değerinde 947.940 ETH alımı yaptı.

Kripto analitik platformu Santiment tarafından açıklandığı üzere, balina adresleri tarafından biriktirilen ETH token’ları, toplam ETH arzının %1.8’ini temsil ediyor. Santiment özellikle Salı gününün geç saatlerinde büyük birikimi gözlemledi.

“Ethereum’un büyük balinaları dün yaklaşık 1.03 milyar dolar değerinde 947.940 ETH daha ekledi. Bu, geçen yılki en büyük 5. günlük ekleme.”

Ethereum balina adres sayısı

Ethereum, geçen yıl dört kez daha benzer büyüklükte birikimlere tanık oldu. İlk büyük birikim, büyük balinaların varlığın arzının %1.85’ini bakiyelerine eklemesiyle Nisan ayı başlarında gerçekleşti. İkincisi, Ağustos ortasında fark edildi ve balinalar ETH arzının %1.91’ini topladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum topluluğu, varlığın 1.500 dolar fiyat seviyesinin üzerinde sabit kaldığı Eylül ayı başlarında üçüncü birikime tanık oldu. Santiment’e göre, bu büyük balina birikiminin son dört örneğinde, alımlar gerçekleştikten üç gün sonra ETH’nin BTC’ye karşı fiyatı ortalama %3.2 arttı.

Bunların yanında ETH, 1.200 dolar fiyat bölgesinin altında bir konsolidasyon eğilimi gösteriyor. Bazı yatırımcılar düşüş yaşayan piyasa koşullarında panikten teslim olurken, bu metriğe göre büyük balinaların bir birikim çılgınlığı içinde olduğu görülüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?