Nisan 1, 2024

Ethereum Balinasından Dev Hamle: O Protokole Milyonlarca ETH Yatırdı!

On-chain verilere göre, önde gelen kripto para borsası Bitfinex’ten bilinmeyen bir cüzdana büyük miktarda 13.500 Ethereum token aktarıldı.

Önemli miktarda Ethereum’un Bitfinex’ten bilinmeyen bir cüzdana aktarılması, kripto para topluluğu içinde bir balinanın ETH satın alma olasılığı hakkında spekülasyonlara yol açtı.

Transfer, büyük kripto para birimi işlemlerini izleyen Whale Alert tarafından tespit edildi ve şu şekilde rapor edildi: “47.991.234 dolar değerinde 13.500 ETH, Bitfinex’ten bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.”

Ancak bu işlem tüm sarmalın bir başlangıcı. Etherscan’dan elde edilen diğer bilgilere göre, balina daha 13.500 ETH’yi yeni ortaya çıkan bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformu olan Spark Protocol’e yatırdı.

Spark Protocol, Maker’ın kredi limitinden yararlanan bir DeFi borç verme platformudur. Balina, önemli miktarda ETH’yi Spark protokolüne taşıyarak, yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarmak isteyen yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale gelen stake etme, borç verme veya yield farming gibi DeFi faaliyetlerine katılım için kendini konumlandırıyor olabilir.

Bu yazının yazıldığı sırada ETH, piyasadaki son dalgalanmalara paralel olarak son 24 saatte %4,22 düşüşle 3.469 dolara geriledi.

Kripto para analisti Ali Martinez, Ethereum için en acımasız senaryonun ne olabileceğini öneriyor: 3.400 dolarlık destek seviyesini aşmak. Ali’ye göre, böyle bir hareket günlük grafikte bir ayı flama oluşumunu doğrulayabilir ve potansiyel olarak ETH için 2.800 dolara kadar büyük bir düzeltmeyi tetikleyebilir.

Bir başka haberde, Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, yakın tarihli bir blog yazısında, ETH için EIP-6780’i içeren “Purge” yol haritasındaki sonraki adımları açıkladı.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?