Eylül 25, 2023

Ethereum Balinasından Dev Altcoin Transferi: Fiyat Yükselişe Geçti, Sırada Ne Var?


Chainlink (LINK) yatırımcıları, 18 Eylül 2023’ten bu yana token’ın önemli fiyat artışı bağlamında zincir faaliyetlerinde bir artış sergilemeye devam ediyor. Bu arada, LINK fiyat artışı, Avustralya doları stabilcoin’inin Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirliğini test etmek için Chainlink ile ortaklık kuran büyük bir bankanın raporları ortaya çıktığında başladı.

Koinfinans.com olarak bildiridğimiz üzere, Chainlink cüzdanları yaklaşık 71,8 milyon LINK token’ının transfer faaliyetiyle meşguldu. Bu da fiyat artışıyla ilgili spekülasyonlara yol açmıştı. Son birkaç ay içinde, blok zinciri SWIFT bankacılık sistemi ile bir tokenizasyon testi ortaklığı ile de bağlantılı olmuştur.

4 Milyon Chainlink Binance’den Transfer Edildi

24 Eylül 2023 tarihinde, büyük bir Ethereum balinası 4 milyon dolar değerinde 28 milyonluk bir transfer gerçekleştirdi. İlginç bir şekilde, LINK fiyatı, transferin yapılmasından bu yana %7’lik bir kazançla etkileyici bir yukarı yön aldı. Bu, yatırımcıların token’ları satın almakla hemen ilgilendikleri anlamına mı geliyor? Bu haber yazılırken, alıcı adresin 31 milyon doların üzerinde 32.723 Ethereum (ETH) bakiyesi vardı.

Genel olarak, bu balina transferleri Chainlink’i şu anda Bitcoin fiyatının 27.000 dolar aralığının üzerinde hız bulmakta zorlandığı bir dönemde dirençli altcoinlerden biri haline getiriyor. Daha geniş kripto ekosistemi, bir sonraki ayak için spot Bitcoin ETF yarışı etrafındaki gelişmelere odaklanırken, LINK önümüzdeki haftalarda fiyat istikrarını koruyacak mı?

LINK Fiyat Tahmini

Fiyat artış trendini 18 Eylül’den bu yana sürdüren analistler, altcoin‘in Tether (USDT) ile eşleşmesinin bir düzeltme yapmadan önce Ekim ayının başına kadar bu yolu izleyeceğini tahmin ediyor. Bunun yanı sıra Rootlashbin, düzeltmenin üstünde oluşması halinde toparlanmanın, Kasım 2023’te keskin bir ralliden önce sadece yatay yolu koruyacağını öngörüyor.

Bu tahmine göre LINK, 2023 yılı sonuna kadar 13 dolar seviyelerine ulaşmak için mevcut aralıktan neredeyse %100 kazanç elde edebilmelidir.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?